Eylül Fuarcılık’ın düzenlediği, Milli Eğitim Bakanlığı, KOSGEB, İLESAM ve Avrasya Yazarlar Birliği işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan 2018 yılı 12. Ankara Kitap Fuarı 16-25 Şubat tarihleri arasında ATO Congresium’da!

Yaklaşık 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılacağı fuarda paneller, söyleşiler , şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleri ile insanların fuarın sadece kitapların ucuza alınacağı günler algısı bir nebze de olsa yıkılıyor. Fuarın diğer bir güzel yanı ise Ankara Sahaf Festivali ile işbirliği içinde olup 22 sahafı da bünyesinde bulundurması. Böylece eski kitapların nostaljik kokusu etrafı sararken çağımız yazılarını incelemekten kendinizi alıkoyamayacaksınız.

12. Ankara Kitap Fuarına İlber Ortaylı, Tuncay Özkan, Murat Menteş, Rahşan Ecevit, Burak Aksak, Nazlı Eray, Onur Ünlü , Muazzez İlmiye Çığ, Banu Avar, Uğur Dündar, Yılmaz Özdil , Zafer Algöz, Mine Kırkkanat ve aynı zamanda fuarın onur konuğu olan Atilla Dorsay gibi birçok yazar konuk oluyor.

Fuarın Onur Konuğu Atilla DORSAY

Fuarın onur konuğu olan Atilla Dorsay 16 Şubat Cuma günü 12. Ankara Kitap Fuarı açılış konuşmasını yapacak. Atilla Dorsay 17 şubat Cumartesi günü de Türk sineması ile ilgili söyleşisi için yeniden sanatseverlerle bir araya gelecek.

Fuarda Rus Yazar

12. Ankara Kitap Fuarı yurt dışından önemli yazarlardan Rus yazar Dmitry Glukhovsky’ yi ağırlayacak. Yazar, aynı zamanda bilim kurgu, magic-realizm, sosyal ve politik yapılar üzerine yaptığı araştırmalar ile tanınan bir gazetecidir. Kudüs İbrani Üniversitesinde gazetecilik ve uluslararası ilişkiler okuyan Dmitry Glukhovsky “Metro” isimli kitap serisinin de yazarı olarak tanınıyor.

Glukhovsky 17 şubat Cumartesi günü saat 14:00’ te 12. Ankara Kitap Fuarında kitaplarını kitapseverler için imzalayacak.

 

12. Ankara Kitap Fuarı PROGRAMI