Çankaya Belediyesi tarafından kültür, sanat ve politika alanında Türkiye’nin önde gelen isimlerinden, yazdığı kitaplarının başarısıyla da bildiğimiz Zülfü Livaneli’nin adını verdiği bir kültür merkezi açılıyor.

Merkez sinema, resim, müzik, edebiyat ve sanat atölyeleri ile adeta bir sanat okulu gibi faaliyet gösterecek. Ayrıca kültür merkezinde yer alan atölyelere usta yazarın kitaplarından esinlenerek isimler veren Çankaya Belediyesi, 150 kişilik salonun ismini ‘Leyla’nın Evi’, galeriyi ise ‘Mutluluk’ olarak belirledi. Çankaya’nın merkezi noktasında 1100 metrekarelik bir alan üzerinde bulunan kültür merkezinin kapıları her daim sanata ve sanatçılara açık olacak. Zülfü Livaneli’nin fotoğraflarından albümlerine, kitaplarından ödüllerine birçok kişisel eşyasının sergileneceği sergiye de 25 Ekim’e kadar ev sahipliği yapacak.

Kültür merkezinin açılışı Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde 16 Eylül’de gerçekleştirilecek. Törene Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zülfü Livaneli de katılacak. Yıldızevler Mahallesi’nde yer alan merkezin açılış töreninde çellist Erman İmayhan ve piyanist Henning Schmidt de konser verecek.