Yıllardır bünyesinde dünyanın önde gelen sanat gruplarına ev sahipliği yapan Zorlu Performans Sanatları Merkezi 5. sezonunda da başarılı grupları ve isimleri ağırlamaya devam ediyor.

Dünyaca ünlü sahne şovlarıyla adından söz ettiren Blue Man Group birçok Avrupa şehrinde sahne aldıktan sonra, 13 Şubat – 4 Mart 2018 tarihleri arasında, 24 ayrı gösteriyle Zorlu PSM’de sanatseverlerin karşısına çıkacak.

30-31 Mart 2018 tarihlerinde, dünyaca ünlü elektronik müzik, yaratıcılık ve teknoloji festivali Sónar Istanbul da Zorlu PSM’de katılımcılarıyla buluşacak.

Zorlu PSM Caz Festivali’nin bu sezonunda ise Australian Pink Floyd Show, Gregory Porter ve Stacey Kent gibi isimler yer alacak. Sahne alacak diğer isimler ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

MIX Festival

15-16 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek olan MIX festivalde yer alacak isimlerden bazıları: Selda Bağcan & Boom Pam, Modestep (Live), Electro Deluxe, The Wedding Present, Cem Adrian, Goose, Mustafa Özkent, Kabus Kerim, Manuş Baba, Slam, Jakuzi, Motorama, Gökçen Kaynatan, Donae´o, Dagamba, Son Feci Bisiklet, SX, She Drew The Gun, Dudu Tassa&The Kuwaities, Akın Sevgör ve The Away Days…

Movies in Concert

Her sezon düzenlenen Movies in Concert’ın, Zorlu PSM’nin dev ekranında yapılan film gösterimiyle eş zamanlı olarak bu sezon canlı olarak seslendireceği film müzikleri: 6-7 Ekim’de La La Land, 3-4 Kasım’da Harry Potter ve Felsefe Taşı, 13-14 Nisan 2018’de The Lord of the Rings – Return of the King’dir.

Zorlu PSM, her sezonunda olduğu gibi 5. sezonunda da farklı türlerden sanatçı ve gruplarını sahnesinde ağırlamaya devam ediyor.

23 Eylül’de BRIT Awards sahibi İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Tom Odell, 27 Eylül’de Michael Kiwanuka, 3 Ekim’de elektronik müzikte özgün tarzıyla bilinen prodüktör Nicolas Jaar, Atlantis Yapım işbirliğiyle 26 Ekim´de Fransız şarkıcı Patricia Kaas, 27 Ekim’de electro-pop ve technonun dinamik ikilisi HVOB ve Winston Marshall, 16 Kasım’da Fas ve İran ezgilerine yer veren müzisyen Mor Karbasi ve 4 Aralık’ta İngiliz elektronik müzik grubu Lamb, Zorlu PSM Ana Sahne’de yer alacak.

Zorlu PSM’de Bir İlk!

5. sezonunda çocukları da unutmayan Zorlu PSM, sömestr tatili boyunca

gerçekleştireceği etkinliklerle, ‘Zorlu Çocuk Sanat Festivali’

adı altında bir ilki gerçekleştiriyor. Zorlu Çocuk Sanat

Festivali; çocukları ve ailelerini her gün dopdolu içeriklerle Zorlu

PSM’nin farklı mekanlarında ağırlayacak.

Royal Opera House ve Bolshoi Ballet Gösterimleri Zorlu PSM’de

5. Sezon boyunca yer alacak diğer topluluklar ise, dünyanın önde gelen köklü sanat kuruluşlarından Royal Opera House ve Moskova´nın ikonik sanat topluluğu Bolshoi Ballet’tir. Zorlu PSM’de Bolshoi Ballet gösterimleri kapsamında; 8 Ekim´de The Taming Of The Shrew, 19 Kasım´da Le Corsaire, 17 Aralık´ta The Nutcracker, 21 Ocak 2018´de The Lady Of The Camellias, 18 Şubat 2018´de Romeo & Juliet, 18 Mart 2018´de Giselle, 29 Nisan 2018´de The Flames of Paris Zorlu PSM Studio ekranına taşınacak.

Ve Tabii ki Tiyatro Etkinlikleri…

Zorlu PSM kendi bünyesindeki prodüksiyonların yanı sıra farklı yapımlara da bünyesinde sergileyerek ev sahipliği yapıyor. Bu kapsamda 19 farklı tiyatro topluluğuna ait 31 başarılı oyunu bünyesinde sergiliyor. Zorlu PSM prodüksiyonu ve Talimhane Tiyatrosu işbirliğiyle sahneye konan ve 3. sezonuna adım atan Yoldan Çıkan Oyun, Anadolu yakasının değerli tiyatro salonu Oyun Atölyesi’nden Haluk Bilginer’in başrol oynadığı Pencere, Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu’ndan Yatak Odası Diyalogları ve Frankenstein, Müşterek’ten 39 Basamak sezon boyunca Zorlu PSM’de sahnelenmeye devam edecek.Bu oyunların dışında, Kürk Mantolu Madonna, Mutluluk, Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi ve Bir Hayvanat Bahçesi Hikayesi sergilenecek diğer oyunlardan bazıları olacak. Ayrıca çocukları da unutmayan Zorlu PSM, Zorlu Çocuk Tiyatrosu tarafından sahnelenen Karton Şehir ve Lunapark Gezegeni gibi oyunları çocukları için ücretsiz olarak sergileyecek.

5. Sezonda Yerli İsimler de Zorlu’da

”Vestel Gururla Yerli” konserleri kapsamında 3. sezondan bu yana sürmekte olan etkinliğin 5. sezonunda da ülkemizin sevilen isimlerine yer verilmeye devam edilecek. Bu kapsamda; 26 Eylül’de Gökhan Türkmen, 30 Eylül’de İlhan İrem ‘Hep Bir Ümit Uğruna’, 3 Ekim’de Burhan Öçal & İstanbul Oriental Ensemble, 10 Ekim’de Cem Adrian, 17 Ekim’de Emre Altuğ, 24 Ekim’de Yeni Türkü, 30 Ekim’de Fazıl Say & Nicolas Altstaedt ‘4 Cities’, 31 Ekim’de Ahmet Aslan, 14 Kasım´da Nazan Öncel, 5 Aralık’ta Cenk Eren ve 12 Aralık’ta Ümit Besen sevenleriyle bir araya gelecek. Lokalize serisi kapsamında 30 Eylül’de Hey! Douglas, Warm Up & After Party Style-Ist; 11 Ekim’de Kökler Filizleniyor, Agabando, 12 Ekim’de Ediz Hafızoğlu ‘Nazdrave’ 13 albüm lansman konseri, 14 Ekim’de Son Feci Bisiklet albüm lansman konseri, 19 Ekim’de The Away Days, In Hoodies, Al’York, 26 Ekim’de İnsanlar After Party Islandman, 2 Kasım’da Korhan Futacı & Kara Orkestra Ön Grup Nihil Piraye, 29 Kasım’da Deniz Tekin, 1 Aralık’ta Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars, 27 Aralık’ta Gevende Ön Grup Roadside. Picnic, 24 Ocak 2018’de Gökhan Türkmen Akustik etkinliklerine ev sahipliği yapılacak.