İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin projelerinden oluşan ‘ Project 03’ 12 Mayıs’ta Santralistanbul Kampüsü’nde başladı.

Kısa film gösterimlerinden , tiyatro performanslarına , sergi ve atölye çalışmalarına kadar öğrencilerin imzasını taşıyan tüm yaratıcı projeler, 2 Haziran tarihine kadar takip edilebilecek.

“Deneyimleyerek öğrenme” anlayışı doğrultusunda özel bir seçki sunan festival, başta üniversite öğrencileri olmak üzere yenilikçi iletişim, tasarım ve sanat üretimleriyle ilgilenen herkese açık olacak.

Project 03’ün ana sergisinde ziyaretçiler, ödüllü reklam kampanyaları, fotoğraflar ve çeşitli enstalasyonlarla farklı tecrübeler deneyimleyecek. Reklamcılık Bölümü’nün ödüllü kampanya ve afiş çalışmaları, Halka İlişkiler Bölümü’nün koruyucu ailelik temasını vurgulandığı “Tut Elimden Çocuk olalım” kısa film çalışması ve fotoğraf sergisi, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü’nün canlı yayın kanalı RGB’nin ekranı da sergi süresince canlı yayın yapacak. Sound Picnic, Şehirde Sanat ise ziyaretçilere ilgi çekici bölümleriyle karşılayacak.

Festivalin ana temasını oluşturan “İletişim basittir, bu yüzden de karmaşıktır” ifadesinden hareketle düzenlenecek seriye, alanında başarılı çalışmaya imza atmış isim katılacak. “İletişim Üzerine Konuşmalar” başlıklı konuşma 26 Mayıs tarihinde gerçekleşecek.

Öğrencilerin sanatçı perspektifinden yaptıkları çalışmalar Project 03 Ana Sergide yer alacak. Arnold Wesker’in “Mutfak” adlı oyunu yeniden yorumlanacak. Oyun, Kubilay Karslıoğlu’nun yönetmenliğinde 29 ve 30 Mayıs 2017 tarihlerinde Santralistanbul Green Studio’da izleyiciyle buluşturulacak.