UNIQ İstanbul ve Başka Sinema iş birliği ile tüm yaz sürecek olan UNIQ Açık Hava Sinema Festivali için geri sayım başladı!

UNIQ Açık Hava Film Festivali, sinemaseverleri yaz boyunca haftanın üç günü seçkin filmlerle buluşturacak. Başka Sinema’nın hazırladığı program, kısa filmlerden animasyona, komediden korku sinemasına, belgesellerden fantastik filmlere oldukça zengin bir yelpaze sunuyor.

UNIQ Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleştirilecek festival, bu yılın en çok konuşulan filmlerinden “La La Land” ile 1 Haziran’da başlayacak, ölümünün birinci yıl dönümünde Tarık Akan’ın anısına gösterilecek “Sürü” ile 16 Eylül’de sona erecek.

Cannes, Berlin, Venedik gibi saygın festivallerden ödülle dönmüş, Oscar kazanmış ya da aday olmuş yabancı filmler, Türkiye’de son bir yılda yapılmış en önemli bağımsız sinema örnekleri, Pedro Almodovar, Ken Loach, Jim Jarmusch, Asghar Farhadi, Reha Erdem, François Ozon, Oliver Stone, Yeşim Ustaoğlu, Pablo Larrain gibi dünyaca ünlü yönetmenlerin son filmleri, dünya sinemasının yeni yıldızları olmaya aday genç yönetmenlerin yapıtları UNIQ Açık Hava Film Festivali kapsamında yaz boyunca Salı, Perşembe ve Pazar akşamları hava karadıktan sonra UNIQ Açık Hava Sahnesi’nde izleyicilerle buluşacak.

Türkiye’nin ilk açık hava sinema festivali olacak olan festival kapsamında bazı filmlerin oyuncuları ve yönetmenleri de gösterimler sırasında sinemaseverlerle bir araya gelecek.

FESTİVAL PROGRAMI

Haziran Ayı Film Gösterimleri:

1 Haziran Perşembe- “LA LA LAND”

4 Haziran Pazar- “JULIETA”

6 Haziran Salı- “JACKIE”

8 Haziran Perşembe- “KISA FİLM GECESİ”

11 Haziran Pazar- “MOONLIGHT”

13 Haziran Salı- “PRINCESS MONONOKE”

15 Haziran Perşembe- “ELLE”

18 Haziran Pazar- “MY LIFE AS A ZUCCHINI” – “THE RED TURTLE”

20 Haziran Salı- “CAPTAIN FANTASTIC”

22 Haziran Perşembe- “PATERSON”

25 Haziran Pazar- “I, DANIEL BLAKE”

27 Haziran Salı- “DESIERTO”

29 Haziran Perşembe- “ALBÜM”