Türk Edebiyatının en önemli isimlerinden Sabahattin Ali’nin eseri olan Kürk Mantolu Madonna artık tiyatroda!

Çok uzun süre raflarda en çok satanlar arasında birinci sırada yer alan ünlü eser şimdi, sanatçı Tuba Ünsal sayesinde tiyatro sahnesinde. Ekim ayında bizlerle buluşacak olan oyun, ocak ayında da Avrupa turnesine çıkacak.

‘İsimsiz Yıldız’ adlı oyunla yapımcılığa adım atan Ünsal, sekiz aydır üzerinde çalıştığı oyunda prova aşamasına geldi. Ayrıca Ünsal, ortak yapımcı Nisan Ceren Göknel ile gittikleri Edinburgh Fringe Tiyatro Festivali’nde oyunun yurt dışında da sahnelenmesi için girişimlerde bulundu. Yaptıkları görüşmeler olumlu geçen ikili, ocak ayında Avrupa turnesine çıkmak için hazırlıklara başladıbile. Ünsal oyun için, “Gururla ve mutlulukla sahneye çıkacağız,” dedi.

Ekim ayından itibaren Zorlu PSM’de ve Anadolu yakasında tiyatroseverlerle buluşacak. Paris, Londra ve Berlin’i kapsayacak Avrupa turuna ise Ocakta çıkılacak.

 

“Başkasına merhamet etmek, ondan daha kuvvetli olduğumuzu zannetmektir ki, ne kendimiz bu kadar büyük, ne de başkalarını bizden daha zavallı görmeye hakkımız yoktur.”

Sabahattin Ali-Kürk Mantolu Madonna