The Handmaid’s Tale için geri sayım başlamışken dizinin ikinci sezonu için yeni bir teaser paylaşıldı!

Emmy Ödülleri’nde yılın en iyi dizisi seçilip en çok ödül kazanan ve Altın Küre’den de zaferle dönen The Handmaid’s Tale , yeni bir ikinci sezon teaserı ile izleyicileri için geri sayımı başlattı.

Bruce Miller tarafından Kanadalı yazar Margaret Atwood’un ödüllü ve çok satan romanından uyarlanan The Handmaid’s Tale adlı Amerikan drama dizisi Türkçeye “Damızlık Kızın Öyküsü” olarak çevrilmiştir. Dizi 25 Nisan’da Hulu’da 13 bölümden oluşan yeni sezonuna başlayacak.

Başrollerini Elisabeth Moss, Joseph Fiennes, Samira Wiley ve Alexis Bledel gibi oyuncuların paylaştığı The Handmaid’s Tale; Amerika Birleşik Devletleri’nin parçası olan Gilead distopyasındaki totaliter toplum hayatını konu alıyor. Çevresel felaketler ve düşen doğum oranları karşısında, Gilead kadınlara devlet mülkü gibi davranan tutucu bir rejimle yönetilmektedir. Offred (Elisabeth Moss) son kalan doğurgan kadınlardandır ve Komutan’ın evinde hizmetçi olarak çalışmaktadır. Hizmetçi kadınlar bu harap edilmiş dünyada popülasyonu arttırmak için cinsel köle olmaya zorlanmıştır. Gilead’daki herhangi birinin casus olabileceği bu korkunç toplumda Offred; Komutanlar, onların acımasız eşleri, evcil Marthalar ve hizmetçi arkadaşları arasında gidip gelmektedir. Offred’in tek amacı hayatta kalmak ve kendisinden alınan kızını bulabilmektir.