Dünyaca ünlü Star Wars serisinin 9. ve son filminin yönetmenliğini J.J. Abrams yapacak.

 

 

Dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip olan filmde yaşanan bu önemli gelişme hayranlarını oldukça heyecanlandırdı. Bu yeni haber hakkında gelişmeler şöyle: LucasFilm’in Star Wars serisinin 8. filmini yönetmesi düşünülen Colin Trevorrow’la geçen hafta yollarını ayırmasının ardından yeni yönetmenin, serinin 7. filmi olan ‘Star Wars: Güç Uyanıyor’ filminin de yönetmeni olan J. J. Abrams olacağı öğrenildi.

Star Wars’ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, yapımcı şirket Lucasfilm’in Başkanı Kathleen Kennedy’nin görüşleri de yer aldı: “J.J, ‘Güç Uyanıyor’ filmiyle umduğumuz her şeyi başarmıştı. Şimdi üçlemeyi bitirmek için geri gelmesine heyecan duyuyorum.”

Star Wars serisinde “orijinal üçleme” olarak bilinen 4. , 5. ve 6. bölümler 1977-1983 yıllarında vizyona girmiş ve bilim kurgu alanında kült seviyesine ulaşmıştı. Seride “önceki üçleme” olarak bilinen 1., 2. ve 3. bölümler ise 1999-2005 yıllarında çekildi.Önceki üçlemeyle orijinal üçleme arasındaki hikayeyi anlatan “Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi” filmi ise 2016’da vizyona girdi.

 

Rıan Johnson teklifi reddetti

Öte yandan söz konusu teklifin Abrams’tan önce aralıkta vizyona girmesi beklenen 8. filmin (The Last Jedi) yönetmeni Rian Johnson’a da götürüldüğü ancak Johnson’un teklifi kabul etmediği iddia edildi. Deadline’ın duyurduğu bu iddiayı Johnson bu hafta başında Japonya’da katıldığı bir etkinlikte doğruladı: “Benim gündemimde 9. bölümü yönetmek hiçbir zaman olmadı. (…) Kendimi yalnızca 8. bölüme ve bu deneyimi yaşamaya verdim şimdiyse yalnızca filmin gösterime girmesini ve seyircinin vereceği tepkiyi görmeyi bekliyorum (…) Yani hayır, böyle bir şeyi şu an için düşünmüyorum.”

Serinin 9. bölümünün 2019’da vizyona girmesi planlanırken, 8. bölüm olan “Star Wars: Son Jedi” aralık ayında sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Ayrıca, gelecek sene Star Wars evrenindeki karakterlerden olan Han Solo’nun maceralarını anlatan bir film daha sinemaseverlerle buluşacak.