Arsız Gündem

Shamoon Konseri ile İçsel Yolculuk

Shamoon müzik grubu 5 Mayıs Cumartesi günü Endless Art Taksim’de müzikseverlere farklı bir deneyim yaşatacak!

Şaman ritimleri ve ruhuyla doğaçlama müzik yapan Shamoon grubu, Endless Art Taksim’ de konser verecek. 2016 yılında kurulan ve kendine özgü ve özgür tarzıyla dikkat çeken grubun ilk albümleri “Merkebah” 2017 yılında yayımlandı. Grubun vokal ve davulunda Ayda Mehtap, perküsyonda Cenk Güçbilmez, vokalde ve bas gitarda Dr. Kerem Köseoğlu yer alıyor.

Peki nasıldır Shamoon grubu konserleri?

Shamoon performansları, alışıldık konserlerden oldukça farklı bir deneyim sunuyor izleyicilerine. İzleyicilerden, performans süresince sessizlik rica edildikten sonra karartılan salon ışıkları, yerini mum ışığı ve tütsüye bırakıyor. Kısa bir meditasyon ile başlayan ve doğaçlama icra edilen müzik, şaman ruhu yönelimiyle farklı tarzların izlerini getiriyor. Bu akış sırasında; müziğin titreşimleri manevi ilhama aracılık eder hale gelerek, izleyicileri spiritüel ve meditatif bir iç yolculuğa çıkarıyor.

Her bir üyesinin farklı bir içsel deneyimden ve müzikal geçmişten gelerek katıldığı bu sıradışı topluluğun konseri, 5 Mayıs Cumartesi günü saat 21:00’da Endless Art Taksim’de gerçekleşecek. Biletler Biletix ve Endless Art Taksim’ den temin edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir