Baba Sahne’nin ilk oyunu “AşkÖlsün”, Günay Karacaoğlu’nun güçlü performansıyla 29 Nisan Cumartesi akşamı ve 30 Nisan Pazar günü seyircisiyle buluşuyor.

Baba Sahne’nin ilk oyunu olma özelliğine sahip olan, Murat İpek’in yazdığı, Barış Dinçel’in yönettiği kahkaha dolu tek kişilik oyun, trajikomik bir hayat hikayesini sahneye taşıyor.

Kostüm tasarımının Barış Dinçel imzası taşıdığı oyunun müziklerini Çiğdem Erken hazırladı, ışık tasarımı Yakup Çartık’a ait.

“AşkÖlsün” sevmek ve sevilmek üzerine kurgulanmış trajikomik bir hayat hikayesi. Kepçe kadar yüreğiyle, kaşık kadar haline bakmadan hayat denen bu kazanın altını üstüne getiren bir kadının hikayesi… Yaptığımız seçimler bize mi aittir yoksa bize dayatılanlar mıdır? Yağan yağmurun sevmekle, sahile vuran dalgaların aşkla, rüzgarda dalgalanan başak tarlalarının sevilmekle alakası var mıdır? Durup hatırlamak ya da hatırlayamamak nasıl karşılık bulur?

 

İki perdelik oyun; 29 Nisan 2017 Cumartesi akşamı saat 20.30’da, 30 Nisan 2017 Pazar günü ise 16.00’da Baba Sahne’de tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.