Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te yaşayan Yazar-Şair Zehra Güngör’ün, Türkiye’de Kasım 2018’de Tüyap Kitap Fuarı ile çıkış yapan ilk şiir kitabı “Sevgiyle Kal” Gürcüce çevirisi ile Tiflis’teki okurlarıyla buluştu.

“Pegasi” yayınevinin yayımcılığını yaptığı Gürcü ismi “Darçi Sichvarulit” olan kitabın çevirisi “Tsitso Kaikatsishvili”ye ait. Kitap Mayıs 2020’de yapılması planlanan fakat pandemi dolayısı ile 2021’e ertelenen Tiflis Uluslararası Kitap Festivali’nde değerli Türk yazarlarının da katılacağı etkinliğe davet aldı.

2017’de “Hayat Sadece Bir An” fotoğraf sergisini Tiflis’teki sanatseverlerle buluşturan, geliri şehirdeki yardıma muhtaç çocuklara bağışlanan sergi sonrasında şiir dosyasını hazırlayan Zehra Güngör yaratım sürecini şu sözlerle ortaya koydu: “İlkokul sonrası okula gönderilmeyen bir kız çocuğu olarak bambaşka bir yolculuk yaşadım ben. Bir mucize ile yazma hayalimin gerçekleşmesinden sonra şiirlerimin tüm kadın ve kız çocuklarını umut olmasını diliyorum. Nerede, nasıl olursanız olun asla vazgeçmeyin. Çünkü hayat sınırsız.”