MTV ve 2 Grammy ödüllü Rock grubu Linkin Park’ın 41 yaşındaki solisti Chester Bennington evinde ölü bulundu. Bennington’un kendini asması şok etkisi yarattı.

Geniş bir hayran kitlesi bulunan Linkin Park’ın Bennington ile beraber yedi albümü bulunmaktaydı.

Son olarak Bennington, 52 yaşında intihar eden yakın arkadaşı Cornell’in cenazesinde “Bana tahmin bile edemeyeceğin yollarla ilham verdin. Senin olmadığın bir dünya düşünemiyorum,” cümleleriyle hafızalara kazınmıştı.

20 Mart 1976’da ABD’nin Phoenix şehrinde dünyaya gelen Chester Bennington zor bir çocukluk geçirdi. Anne ve babasının ayrılmasının ardından uyuşturucunun yarattığı sahte evrene kapıldı.

Müzik onun için büyük bir sığınaktı. 1993’te ilk profesyonel müzik grubu Grey Daze’yi kurdu. Bu grubun vizyonun darlığı Bennington’ı mutlu etmiyordu. Phoenix çevresinde tanınan ancak albüm çalışması dahi yapmayan gruptan bir süre sonra ayrıldı.

Ardından Linkin Park ile yolları kesişti ve ‘bir neslin sesi’ böylece doğdu. Özellikle 2000’li yıllarda Numb, In the End, Faint ve Crawling gibi şarkılarıyla efsaneleşti.

Türkiye’de de özellikle Rock’N Coke festivallerinde büyük ilgi gördü.

Bir efsane daha aramızdan kendi kendine çekilme kararı aldı ve yakın arkadaşı Chris Cornell’in doğum gününde intihar ederek sevenlerini derin bir yasa boğdu.

O halde Bennington’ı “Numb” ile anma vakti…