Bu atölyede Linklater vb. metodlar üzerinden ses ve nefes farkındalığı, sesin özgürleştirilmesi, bedenin minimum gerginlikle doğal nefese destek vermesi, titreşim hissi ve rezonans, konuşma organlarının tanınması ve gevşeme teknikleri, artikülasyon egzersizleri ve konuşmada supleks konuları üzerine yoğunlaşacağız. Linklater Metodu ve konuşma pedagojisinin farklı metotları bedeni, ses ve konuşmanın bir enstrümanı olarak derin bir şekilde algılamamızı sağlar.

Katılımcılar, Selen Domaç ile yapacakları 6 haftalık atölyede, sistemli bir ısınma seti, eğlenceli çalışmalar ve birebir koçluk çalışmalarını deneyimleyecekler. Atölye sonunda katılımcıların herhangi bir performans öncesinde veya sürekli olarak kullanabilecekleri tekniklere hakim olması, ses ve nefeslerini tanımaları hedeflenmektedir.

Eğitim Bilgileri:

• Atölye, 16 Mayıs 2018 tarihinden itibaren her çarşamba saat 19.00’da gerçekleştirilecektir.
• Eğitim, 6 hafta boyunca devam edecektir.
• Katılımcı sayısı 12 kişiyle sınırlıdır.
• Fiziksel uygulamalar yapılacağı için rahat kıyafetlerle katılım önerilir.

Deniz Erdem Studio Adres:
Nispetiye Mahallesi, Birlik Sokak, Akyıldız Sitesi D Blok, No: 24, Daire: 4, Levent/İstanbul

Detaylı bilgi ve kayıt için Deniz Kaynak’a ulaşabilirsiniz:
e-posta: hello@denizerdemstudio.com
Telefon: 0553 739 01 99

 

Selen Domaç Kimdir?

Selen Domaç, 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. Oyunculuk yaşamına erken yaşlarda Şehir Tiyatrosu Çocuk Eğitim Birimi’nde başlamıştır. Şehir Tiyatrosu’nda olduğu dokuz sene süresince hem tiyatro eğitimine devam etmiş hem de çeşitli oyunlarda çocuk oyuncu olarak görev almıştır. Kursu tamamladıktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü’ne girip 2006 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl Konservatuvar’da ses, nefes ve diksiyon derslerine asistan hoca olarak devam edip lisansüstü çalışmalara başlamıştır.

Tüm bu süreci takip eden yıllarda Devlet Tiyatrosu, Bakırkoy Belediye Tiyatrosu ve özel tiyatro gruplarında oyuncu olarak çeşitler oyunlarda oynamış, birçok kurum ve toplantıda konuşmacı ve sunucu olarak yer almıştır.

Bir yandan da Eminönü Halk Eğitim, Çocuk Eğitim Birimi, Sinerji Eğitim ve Danışmanlık, Dialog Anlatım ve İletişim, Craft Oyunculuk Atölyesi gibi kurumların Etkili Konuşma, Ses-Nefes-Fonetik, Etkili İletişim eğitmenliğini yapmıştır.

Oyunculuğun yanı sıra oyuncunun ses ve konuşma becerisine yönelmiştir. Kendi yolculuğunda kullandığı sistem olan Linklater yöntemiyle ilgili katıldığı çeşitli workshoplarda kendisini geliştirmiş, çeşitli yöntemlerlerden aldığı egzersizlerle birleştirerek eğitim yöntemi olarak hayata geçirmiştir. Sistemin ilk basamağında ana hedef rahat beden, rahat ve kendiliğinden alınan nefes ve özgür sestir. Bunu doğru ve anlaşılır konuşma, fonetik ve hikaye anlatıcılığı takip etmektedir.