Dolu Kadehi Ters Tut ile sakin tonlu şarkılar ve kesinlikle güçlü rock’n’roll tatlar

25 Kasım Cumartesi, 22.30

Kendi tabirleriyle şakalı müzik grubu Dolu Kadehi Ters Tut, Mürsel Oğulcan Ava ve Uğurhan Özay tarafından, kuruldu. Mizah sosu kattıkları canlı performanslarıyla kısa sürede kulaktan kulağa yayıldılar. Özdemir Asaf, Sabahattin Ali, Ömer Hayyam gibi isimlere duydukları hayranlıklarıyla edebiyat takipçisi kitlede de seslerini duyurdular. ‘Aldattın Mı’ videolarıyla bağımsız sahnenin en çok izlenen grupları arasına isimlerini yazdırdılar. Deniz Tekin ve Canozan’la beraber söyledikleri “Belki” ile büyük beğeni topladılar. Dolu Kadehi Ters Tut, yepyeni albümleri “Dünyanın En İyi Albümü”nün lansman konseriyle ilk defa Salon’da. Konserin biletleri ayakta 35 TL, öğrenci 25 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Son dönemin en iyi müzik projelerinden Washed Out, hayalsi melodileri Salon’a getiriyor

26 Kasım Pazar, 20.00 & 27 Kasım Pazartesi, 21.30

ABD’li Ernest Greene’in dream pop, synth pop, chillwave projesi Washed Out, “Yatak odası prodüktörleri” jenerasyonun en iyi ilk örneklerinden. Greene’in ilk prodüksiyonları daha ziyade dance pop prodüksiyonlarıydı. 2011 onun yılı oldu, ilk hiti “Feel It All Around” ‘Portlandia’ adlı TV dizisinin açılış jeneriği şarkısı oldu, bunu aynı yıl indie müzisyenlerin hayallerini süsleyen plak şirketi Sub Pop ailesine katılmak izledi. Bugüne kadar üç kısa üç de uzun çalar yayımladı, 30 Haziran’da yayımlanan son albümü ‘Mister Mellow’, 2013 tarihli ‘Paracosm’dan beri heyecanla yeni albüm bekleyen takipçileri için gerçek bir yaz hediyesi oldu. Şarkılarında kullandığı wah wah pedalları ve sahil sesleri bu yaz mevsimi durumunu iyice olumluyor. Yeni albümün turnesi “Get Lost” kapsamında Salon’da iki gece üst üste vereceği konserlerle hayranlarını karşılamaya hazırlanıyor. Konserin biletleri ayakta 70 TL, öğrenci 50 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Bilet Bilgileri

Konserlerin biletleri, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir. (İKSV ana gişesi Pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında açıktır.) Öğrenci biletleri ana gişe İKSV’den temin edilebilir, etkinlik kapasitesi el verdiği sürece öğrenciler sınırsız sayıda indirimli bilet satın alabilirler.

Salon etkinliklerinde Vodafone Red ve Vodafone FreeZone üyelerine bir bilet alana ikinci bilet hediye.

Lale Kart sahipleri %25’e varan indirimlerden yararlanabilirler. Ayrıca Lale Kart’ın en genç kategorisi Mavi Lale Kart ile siz de İKSV’yi destekleyebilir, tüm Salon İKSV etkinliklerinde %10 indirimden yararlanabilirsiniz. Mavi Lale Kart yalnızca 50 TL. Ayrıntılı bilgi için: lalekart.org

Salon İKSV’de bu sezon da %100 Müzik konseptinde düzenlenecek konserler ve Garanti Bankası sponsorluğunda gerçekleşecek Garanti Caz Yeşili konserleri de izleyicilerle buluşacak.

MasterCard da Paha Biçilemez İstanbul programı kapsamında Salon etkinliklerine katkıda bulunuyor.

Salon’u sosyal medya hesaplarından takip edin: facebook.com/saloniksv twitter.com/saloniksv instagram.com/saloniksv youtube.com/iksvistanbul

#saloniksv

Ayrıca, Salon’un yeni sezon programında yer alan sanatçıların şarkılarından oluşturulan çalma listesi, http://spoti.fi/2uiyWnO adresinden takip edilebiliyor.