Güncel müziğin İstanbul’daki adresi olarak bilinen Salon, sezonu 22 Eylül’de açıyor!

Salon, yenilikçi yaklaşımıyla yeni sezonunda sanatın her alanına yer verildiği, sanatseverlerin ajandalarını dolduracak çoklukta bir programla geliyor. Biletlerinin satışları ise 10 Ağustos’ta başladı.

Salon’un yeni sezonunun ilk konserini elektronik müziğin sevilen ismi Roosevelt gerçekleştirecek. Salon, Roosevelt konseri ile 22 Eylül Cuma akşamı sezonu başlatacak. Roosevelt ile yapılan başlangıç, Kanadalı neo-klasik müzik sanatçısı Zoe Keating ile 27 Eylül Çarşamba akşamı devam edecek. Farklı ritimleri harmanlayan Salon etkinlikleri 29 Eylül Cuma akşamı trip-hop müziğin ünlü dörtlüsü Flunk’u konuk edecek. Flunk’un hemen ardından 30 Eylül Cumartesi akşamı ise gitarist ve prodüktör Ozan Boz ile vokalist Özgü Özman liderliğinde Toronto’da kurulan Minor Empire’ı sahnesinde ağırlayacak. Salon etkinliklerinde yer alacak diğer isimler: Anthony Strong, Mammal Hands, Nathan Fake, Douglas Dare, Papooz, Com Truise, Forest Swords, Makaya McCraven, Ólöf Arnalds, Julie Byrne, The Kamaal Williams Ensemble, Hidden Orchestra, Siv Jakobsen, Moses Boyd Exodus, Liars, Anna RF, 65daysofstatic, Sleep Party People, Lola Marsh, Wild Beasts, Washed Out…

Salon’un yeni sezon programının biletleri 11 Ağustos Cuma günü saat 10.30’da satışa çıktı. Kısa bir süre avantajlı fiyatlarla satışa çıkmış olan biletler, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan ana gişe İKSV’den (Pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) temin edilebilir. Lale Kart sahipleri için indirimli ön satış dönemi ise 10 Ağustos Perşembe günü başladı. Ayrıca Salon etkinliklerinde Vodafone Red ve Vodafone FreeZone üyelerine bir bilet alana ikinci bilet hediye.

Bu yoğun ve harman kültür etkinliklerini sanatseverlerin kaçırmamasını öneriyor, şimdiden keyifli dakikalar diliyoruz.