New York Times’ın çoksatan yazarı Ruth Ware’nin yeni kitabı “10 Numaralı Kamara” İthaki Yayınları’ndan çıktı.

Son zamanların en gerilim dolu romanlarından olarak nitelenen “10 Numaralı Kamara”da, seyahat yazıları yazan gazeteci Jo Blocklock’un maceralı yolculuğu konu ediliyor. Jo Blacklock on kamaralı lüks bir gemiyle Londra’dan Norveç’e yolculuk eder. Başta her şey şahane gözükür. Kamaralar konforlu, akşam yemekleri şaşaalı ve misafirler seçkin kimselerdir. Fakat günler uzar, gökyüzü kararır ve sert dalgalar gemiyi döverken bir gece Lo korkunç bir olaya tanık olur: Yan kamaradaki kadın, gemiden denize atılmıştır.

Cinayeti aydınlatmaya çalışan Lo, hiçbir şey olmamış gibi davranan yolcular ve görevlilerle mücadele ederken aynı zamanda kendi zihniyle de mücadele eder. Acaba 10 numaralı kamaradaki kadın gerçekten var mıdır?

Ware, “Kapkaranlık Ormanda” adlı romanıyla New York Times’ın çoksatanları listesine girmişti. Ware’in “10 Numaralı Kamara”sı için Kirkus’ta “Diyalogları, karakterleri ve hikâyenin geçtiği ortamıyla âdeta modern bir Agatha Christie romanı.”; New York Post’ta “Şahane bir modern gerilim romanı.”; US Weekly’de “Ruth Ware’in ürkütücü gerilim romanı okuru cezbediyor.”; Sunday Mirror’da “İyi yazılmış bir kadın başkarakter ve hızlı ilerleyen konusuyla kendine has bir gerilim romanı.” yorumları yer aldı.

Ruth Ware’nin başarılı, tek solukta okuyacağınız kitabı “10 Numaralı Kamara” raflarda okuyucularını bekliyor.