Zorlu PSM Studio ekranında dünyanın önde gelen çağdaş koreograflarından ABD’li George Balanchine’in imzasını taşıyan Jewels, Royal Opera House gösterimiyle 26 Mayıs 2017 tarihinde Zorlu PSM’de sizlerle buluşuyor!

Üç perdeden oluşan Jewels, galasını New York State Theater’da 13 Nisan 1967 tarihinde yaptı. Emeralds, Rubies ve Diamonds isimli üç Jewels perdesinde; Gabriel Fauré, Igor Stravinsky ve Pyotr Ilyich Tchaikovsky gibi önemli bestecilerin eserleri kullanıldı. Fauré’nin Pelléas et Mélisande (1898) ve Shylock (1889), Stravinsky’nin Capriccio for Piano and Orchestra (1929) ve Tchaikovsky’nin Symphony No. 3 in D Major (1875) eserlerinin kullanımının yarattığı büyülü atmosfer ve Barbara Karinska imzalı mücevher görünümlü kıyafetlerin ihtişamını birleştiren bale, 50 yıldır sanatseverlerin büyük ilgisiyle karşılaşıyor.

Jean-Marc Puissant’nın modern sahne tasarımıyla 2007 yılında bir kez daha Royal Opera House repertuvarında yer bulan Jewels, The Royal Ballet ekibine 2007 yılında iki Laurence Olivier Ödülü (En İyi Yeni Dans Yapımı ve Olağanüstü Başarı Ödülü) kazandırdı.

50. yılına özel olarak Royal Opera House’ta sahnelenecek George Balanchine imzalı Jewels performansını 26 Mayıs 2017 tarihinde Zorlu PSM’de izleyebilirsiniz!

*Lütfen dikkat: Etkinlik Royal Opera House performans kaydının (resmi) yayınıdır. Canlı performans değildir.

Kaynak : Zorlu PSM