Tomris Uyar… Uğruna şiirler yazılan kadın.

Edebiyat ile müziğin buluşacağı bu harika konserde Viyola sanatçısı Barış Kerem Bahar’ ın seslendireceği Bach ve Vieuxtemps eserlerinin yanı sıra Ebru Güney Canbey’ in ‘Minyatürler’ adlı eserinin Türkiye Prömiyeri ve Barış Kerem Bahar’ ın bu proje için bestelediği ‘Tomris’ Solo Viyola Süiti’ nin Dünya Prömiyeri gerçekleşecek

Sıradan bir konser değil, Tomris’e yazılmış şiirler ile müziğin buluştuğu bir akşamda Piyano Evi’ nin yeni sezon açılış konserine edebiyat ve müzik severleri bekliyoruz.

PROGRAM

7 Ekim 2017 Saat 19:00

J.S. BACH

BWV 1008 Solo Süit No 2′ den bölümler

BWV 1009 Solo Süit No 3′ ten bölümler

VIEUXTEMPS
Capriccio


EBRU GÜNER CANBEY

Minyatürler * Türkiye Prömiyeri


BARIŞ KEREM BAHAR

Tomris * Dünya Prömiyeri

Etkinliğin biletlerine Biletiva aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Virginia Woolf gibi çetrefilli yazarların eşsiz çevirilerini yapmasına,

Harika öyküler yazmasına rağmen

Hiç şiir yazmamış ama adı şiirlerle anılan bir edebiyatçı…

Tomris Uyar…

Kimilerine göre ise sahip olunamayan kadın…

Uğruna dizeler sıralanmış bir hayat…

Kendisinin de söylediği gibi;

Bitebiliyordu aşk, eskiyebiliyordu.

Ama o hep bitmeyen aşklarla sevildi.

Hatta belki de bundan yoruldu…

Barış Kerem BAHAR

1997 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı viyola bölümüne girdi.

2000 yılında Sevda Cenap And Müzik Vakfı’nın gerçekleştirdiği Oda Müziği Yarışması’nda Özel Ödül, 2002 Nisan ayında “5. Uluslararası Edirne Klasik Müzik Yarışması” nda ikincilik ödülü aldı.

Öğrenciliği sırasında solist olarak A. Vivaldi İki Viyola Konçertosu, W.A. MOZART Senfoni Konçertant ve “HUMMEL Fantasie” eserlerini çeşitli orkestralar eşliğinde seslendirdi.

Ruşen Güneş, Apple Hill Chamber Players, Michael Kelley, Prof. Lukas David, Ellen Jewitt, Bruno Giuranna gibi önemli sanatçıların aktif olarak viyola ve oda müziği workshop/masterclass’ larına katıldı, Prof. Jerrold Rubinstein ile Mozart yorumu üzerine çalıştı.

2007 yılında D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı’ndan en yüksek not ortalamasıyla Pekiyi derece ile mezun oldu.

2012 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı viyola sanat dalı master programını pekiyi derece ile tamamladı.

2013 yılında İtalya G. Puccini Konservatuvarı tarafından davet edildi, viyola ve oda müziği dallarında öğrencilerle masterclass’lar yaptı.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Doç. Beste Tıknaz Modiri danışmanlığında Çiğdem Epikmen ile, İtalya Brescia “Luca Marenzio” Konservatuvarı’nda ise çalışmalarını Luca Morassutti ile sürdürerek sanatta yeterlik eğitimini pekiyi derece ile tamamladı, İtalyan klavsen sanatçısı Giovanna Fabiano ile barok dönem stili üzerine çalıştı.

2015 yılında J.S.Bach Sol Minör Viyola Konçertosu’nun Dünya Prömiyerini Brescia Pietro Da Cemmo Salonu’nda yaptı.

2017 yılında DESO eşliğinde A.Stamitz Fa Majör Viyola Konçertosunun Türkiye Prömiyerini gerçekleştirdi.

2017 Şubat ayında İtalya’da gerçekleştirdiği resitalinde Ebru Güner CANBEY’in “Viyola için Minyatürler” eserinin Dünya Prömiyerini gerçekleştirdi.

“IANUA Ensemble” , “Morassutti Ensemble Barocco” barok grupların yanı sıra İtalyan org/klavsen sanatçısı Gabriele Levi ile oluşturdukları ikili “DuoPontis” ile konserler vermektedir.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası gibi seçkin topluluklarda yer almaktadır.