Olimpos ah ne hoştur, yıldızların altında!

Türkiye’nin en büyük astronomi platformu Kozmik Anafor ile Erciyes Üniversitesi UZAYBİMER‘in katkılarıyla gerçekleştirilen; yine ülkemizin en büyük iki bilim platformu olan Bilimfili ve Evrim Ağacı’nın destek verdiği, Meade Teleskopları Türkiye Distribütörü Astromed‘in etkinlik organizasyonu, Celestron Teleskopları Türkiye Distribütörü Eyüboğlu’nun sosyal sorumluluk projesine katkı sağladığı Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali 2017’ye kayıtlar başlıyor.

18 – 19 – 20 Ağustos‘ta Antalya Olimpos’ta muhteşem bir doğal çevre içinde gerçekleştirilecek olan Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali 2017, bugüne kadar ülkemizde gerçekleştirilmiş en büyük büyük çaplı sivil bilim organizasyonu. Şimdiye kadar Türkiye’de eşine rastlanmayan ama gelişmiş ülkelerde görmeye alışkın olduğumuz “festival havasında” bir bilim şenliği yaratma düşüncesi ile yola çıkılan organizasyonda zengin bir içerik; eğlenceli, keyifli ve bir tatil havasında katılımcılara sunulacak.

*Üstteki fotoğraflar, Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali 2016’ya aittir.

Çok sayıda zengin içerikli sunumun, söyleşinin, atölye çalışmasının, konserlerin ve teleskoplu gökyüzü gözlem etkinliklerin yanı sıra Astrofizik uzmanlarıyla uzay konuşulurken, ‘Astrofotoğrafçılık’ eğitimi de verilecektir.