Adını ‘Ninatta’nın Bileziği’ adlı bir Ahmet Ümit romanından alarak uyarlanan opera ‘Ninatta’, 2 Aralık’ta dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde gerçekleştirilecek dünya prömiyeri Mehmet Ergüven’in rejisi ile sahnelenecek. Eserin orkestra şefliğini Zdravko Lazarov, koro şefliğini Paolo Villa üstlenirken, dekor tasarımı Ferhat Karakaya, kostüm tasarımı Serdar Başbuğ, ışık tasarımı Kemal Yiğitcan, hareket düzeni ise Canberk Yıldız’a ait.

Opera konusu Anadolu’nun kalbinde, Hitit topraklarında geçiyor. Dünyanın ilk büyük savaşı olan ‘Kadeş’i, kralların gözlerini bürümüş hırslarını ve kanlı yazılan tarih sayfalarını bizlere sunan bu oyunda genç kadın Ninatta’nın sevdasına ortak oluyoruz.

Ninatta rolünü Özgecan Gençer ve Gülbin Günay, Nuvanza rolünü Erdem Erdoğan ve Ali Murat Erengül, Muvatelli rolünü Caner Akgün ve Alper Göçeri, Inara rolünü Cenk Bıyık ve Serkan Bodur, Manni rolünü Aylin Ateş, Nesrin Gönüldağ ve Deniz Likos, Arinna rolünü Jaklin Çarkçı ve Ayşe Özkan, Zuvappiş rolünü Turgut İpek ve Engin Yavuz dönüşümlü olarak oynayacaklar.

Oyun, 2 Aralık’ta saat 20.00’de Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde dünya prömiyeri yapacak.