Sakıp Sabancı Müzesi, Sabancı Vakfı ve Sabancı Üniversitesi işbirliği ile 9-13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek “Müzede Sahne,Fonda İstanbul” adlı gösteri sanatları etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Sakıp Sabancı Müzesi, kurulduğu ilk günden bu yana birçok sanat etkinliğine ev sahipliği yapmıştır. Emre Koyuncuoğlu’nun sanat yönetmenliği görevini üstlendiği bu etkinlik ile Sakıp Sabancı Müzesi’nin eşsiz Boğaz manzarasına sahip bahçesinde, sanatın eşsiz güzelliği sanatseverler ile buluşturulacak.

Toplumsal durumlara dikkat çeken, sahip oldukları dil ve estetik değerlerle özgün nitelik taşıyan gösteriler; yenilikçi vizyonlarıyla dikkat çeken Galata Perform, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Nazlı Çevik Azazi, Proje Difüzyon, Mine Çerçi, BAM Tiyatro ve Seyyar Sahne tarafından sunulacak.

Etkinlik kapsamında düzenlenecek seminer ve söyleşilere ise; çağdaş Türk tiyatrosuna üretimleriyle katkıda bulunan Tiyatro Sanatçısı Ayla Algan, Naz Erayda, kadınlar ve tiyatro üzerine çalışmalar yapan edebiyatçı Hatice Meryem de konuşmacı olarak katılacak.

9-13 Ağustos tarihleri arasında her gün saat 20.30’da başlayacak ve fiyatları 15-35 TL arasında değişen etkinliğin biletleri, www.sakipsabancimuzesi.org adresi üzerinden temin edilebiliyor.

ETKİNLİK TAKVİMİ

20.3021.30
9 Ağustos ÇarşambaAçılış Konuşması: Ayla Algan“İstanbul’u Dinliyorum… Masal Tadında”, Ayla Algan, Nazlı Çevik Azazi / Anlatı performansı
10 Ağustos Perşembe“Tersinden”, Naz Erayda / Retrospektif seminer“Balat Monologlar Müzesi”, Galata Perform / Oyun
11 Ağustos Cuma“Sen Balık Değilsin ki”, Çıplak Ayaklar Kumpanyası / Gösteri“Tevatür”, Proje Difüzyon / Oyun
12 Ağustos Cumartesi“O Şehir”, Mine Çerçi / Performans“Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”, BAM Tiyatro / Oyun
13 Ağustos Pazar“Kadın Yazarlar”, Hatice Meryem / Söyleşi“Çocukluğun Soğuk Geceleri”, Seyyar Sahne / Oyu