Mudanya Belediyesi, Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP) iş birliğiyle gerçekleştirilecek Mudanya 1. Kitap Fuarı, Uluslararası Göç ve Mültecilik: “Gelenler, Gidenler ve Kalanlar” temasıyla 23 Ağustos Cuma günü kitapseverler ile buluşmaya hazırlanıyor.

23 Ağustos -1 Eylül tarihleri arasında Mütareke Meydanı ve Girit Mahallesi’nde sürdürülecek fuar kapsamında 65 yayınevi ve 55 yazar 9 gün boyunca 20 söyleşi başlığında ve imza günlerinde Bursalı kitapseverlerle buluşacak. 

Mudanya’da ilk kez gerçekleşecek olan açık hava kitap fuarının onur konuğu ise toplum bilimci yazar Prof. Emre Kongar olacak.

Oturumlara konuşmacı olarak Cüneyt Akman ve Murat Ağırel, Can Gürses, Merdan Yanardağ, Mine Söğüt ve Ayşen Şahin Aksakal, Çağdaş Bayraktar, Mehmet Ali Güller, Özlem Özdemir ve Barış Doster, Mustafa Sönmez ve Aslı Aydın, Ataol Behramoğlu ve Haluk Çetin, Esra Alkan, İbrahim Varlı ve Melda Onur, Nilüfer Benal, Yaprak Damla Yıldırım, Emel İrtem ve Belma Fırat, Abdullah Aysu, İsmail Saymaz, Akif Beki, Ahmet Kasım Han, Mustafa Balbay, Enver Aysever, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan ve Timur Soykan, İhsan Eliaçık ve Levent Gültekin, Ali Lidar, Özlem Gürses, Cem Erciyes ve Murat Yetkin gibi önemli gazeteci ve yazarlar katılacak.

Detaylı bilgi ve anlık bilgilendirmeler almak için mudanya_kitap_fuari adlı İnstagram hesabını takip edebilirsiniz