Ben eğer bir hayvan olsaydım köpek olurdum çünkü çok tatlılar ve dünyada en çok haksızlık gören, hor görülen canlıdır bence köpekler. Bir yerde bize yardım etmek isterlerken bile biz onlara zarar veriyoruz. Bu nasıl bir duygu!!!

İşte bu anlaşılmaz duygulara sahip olan biri ile ben de karşılaştım. Bir gün eski evimizin önünde geziyordum. Orada bulunan okul müdür yardımcısı bir kişi ile konuşarak geldi. Duyduklarıma göre yarım saate kadar barınaktan gelip bizim lojmanımızı koruyan köpekleri götüreceklerini duydum. Gerçekten çok üzüldüm ve kızdım ama maalesef elimden bir şey gelmiyordu. Gerçekten de yarım saat sonra barınaktan geldiler ve güzel köpeklerimizi alıp götürdüler. Artık lojman daha sessiz ve zevksizdi. Bir köpeğin bile hayatımı ne kadar değiştirdiğini düşündüm. Böylece bir gün geçti. Ertesi gün yine kös kös otururken birden bizim köpeklerin koşa koşa geldiklerini gördüm. Nasıl geldiklerini bilmesem de çok mutluydum. Hepsini severek karşıladım. Onlar da beni sevgi dolu kucakladılar. İşte bu da benim hikayem. Yani anlatmaya çalıştığım.

Köpeklerin bize bir zararı olmadığı halde, biz onlara zararlı olmayalım!

 

Toprak Eren Top

*Editörün Notu: Bursa Uğur Okulları 5. sınıf öğrencisi Toprak Eren Top’un, Türkçe öğretmeni Gözde Özcan’ın Yaratıcı Yazarlık dersinde kaleme almış olduğu yazısıdır. Arsız Çocuk bölümü yazarlarımızın yazılarında özellikle yazım ve noktalama anlamında düzeltme yapılmamaktadır. Yazarlarımızın gelişimini takip edebilmek adına doğru olduğunu düşünmekteyiz.