Popun kraliçesi Madonna’nın hayatı film oluyor.Film Madonna’nın kariyerinin ilk yıllarına odaklanıyor.Filmin adı Blonde Ambition olacak.

Senaryosu Elyse Hollander’a ait olan filmin yönetmen adayı Thor:Ragnarok filminin de yönetmenliğini yapmış olan Taika Waititi.

Film 1980’lerin başında New York’ta geçecek. Madonna’nın kariyerinin başlangıcına odaklanacak olan film, ünlü şarkıcının 1983 yılında yayınlanan ilk albümünün hazırlık aşamalarını, yaşadığı sıkıntıları ve aşk hayatıyla müziği arasında kurmaya çalıştığı dengeyi konu edinecek.

Filmde Madonna’nın yer alıp almayacağı bilinmiyor.Onu kimin canlandıracağı da belli değil.

Hollywood’da henüz filmleştirilmemiş senaryolara verilen Black List ödülünü kazanan ‘Blonde Ambition’, Madonna’nın dönemin müzik endüstrisinde bir kadın olarak karşılaştığı engeller ve şöhretle ilk tanıştığı dönemi yansıtacak.

“Hiç kimse benim bildiğimi ve gördüğümü bilmiyor. Hikayemi sadece ben anlatabilirim. Bunu deneyen, bir şarlatan ve budaladır. Bir iş yapmadan anında bir tatmin istemek. Bu, toplumumuzun bir hastalığı.”

Film ile ilgili haberin duyulmasının ardından Madonna kendi Instagram hesabından böyle bir projenin gerçekleşmeyeceğini belirten birkaç paylaşım yaptı. Projenin doğruluğu ise şu anda kafa karıştırıcı bir durum.