Leonardo Da Vinci, gerek dahi kişiliği gerek eserleriyle de her dönemin insanlarının araştırmalarına konu olmuş, eserleriyle ilham kaynağı olmuş, günümüzde ve her daim konuşulacak bir isimdir. Yalnızca ressam kimliği ile ön planda olan Da Vinci aslında hiç okula gitmemiş olmasına rağmen çok iyi bir filozof, matematikçi, mimar, mühendis, müzisyen, heykeltıraş, jeolog, botanist, yazar ve ressamdır. Hiç okula gitmeden bu kadar alanda çokça başarı sağlamasının altında dahi kimliği yatmaktadır.

Da Vinci, ünlü tablosu Mona Lisa’nın dudaklarını on yılda tamamlayacak kadar detaycı bir isim aynı zamanda da çok çılgın bir mucit ve mühendistir. Yine çok az bilinen bu yönüne en güzel örneği II. Bayezid’e yazdığı mektupla Haliç’e ve Boğaz’a köprü yapma isteğinden görüyoruz. Dahiyane bir taslağa sahip olan bu plan bilinmeyen sebeplerden dolayı gerçekleştirilememiştir.

Birçok ünlü ismin hayatı üzerine biyografik eserler hazırlanmaktadır. Fakat bu eserler de isimler yalnızca bilinen yanları ile değil bilinmeyen, öne çıkmamış yönleri ile de vurgulanmalıdır.

Leonardo Da Vinci’nin hayatını konu alan yeni bir film geliyor ve bu film de Da Vinci’yi, Leonardo DiCaprio canlandırcak.

DiCaprio, özel hayatıyla değil daha çok rolleri, film öncesi karakterine bürünme çabaları ve filmleriyle anılan başarılı bir isim.

Walter Isaacson tarafından yazılan Leonardo Da Vinci isimli kitaptan uyarlanan filmde meşhur ressamın yaşamının bir dönemini ele alınacak. Filme dair haberler ve de filmin tamamlanması heyecanla bekleniyor.