Genel Yayın Yönetmenliği’ni, derginin kurucu ismi de olan Arda Özgüven’in yürüttüğü ve kısa süre önce yayın hayatına güçlü bir şekilde geri dönen LEMUR internet dergisi, geçtiğimiz günlerde eylül sayısını okurlarıyla buluşturdu. İnternet sitesi üzerinden ücretsiz takip edilebilen LEMUR’un on sekizinci sayısı, kıymetli bir kadroyla yine dopdolu!

Her sayısında değerli isimleri ağırlayan LEMUR’a eylül sayısında Birol Tezcan, Nebil Özgentürk, Mahir Ünsal Eriş ve daha pek çok önemli isim eşlik ediyor.

Kapak çizimini Efecan Sezer’in yaptığı LEMUR’un bu ay ki kapağında Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş yer alırken, kapak yazısını ise “Bende Kalan Neşet” isimli yazısıyla Birol Tezcan kaleme almakta.

L-koltuk köşesiyle okurlarına da yer veren LEMUR’da bu ay; spordan müziğe geniş bir pencere açılıyor. Mert Erez, Metin Oktay’ı kaleme aldığı yazısı ‘Metin Olmak’ ile dergide yer alırken, müzisyen Ayşegül İnci ise Nurdan Eker ile müzikle iç içe keyifli bir söyleşi gerçekleştiriyor. Ersin Perk’in karikatürleriyle eşlik ettiği LEMUR eylül sayısında, Nebil Özgentürk’ün ‘Aşiyan’da ve Galatasaray’da Tevfik Fikret’ yazı dizisinin dördüncü bölümü de yer alıyor.

“Konuşan Lemur” projesiyle, görme engelli vatandaşlarımıza sesli öykü yayını yapmakta olan LEMUR, yeni sayısıyla hem eğlendirip, zaman zaman geçmişe götürürken hem de Gülşah Özdemir Korkyürek’in yazısıyla modern insanın sorunlarına değinerek anne babalığa kadar uzanıyor.

LEMUR’UN EYLÜL KADROSU

Arda Özgüven, Birol Tezcan, Ersin Perk, Efecan Sezer, Melis Çamlıoğlu, Umut Yakar, Erkan Morca, Uğur Kılınç, Bekir Kerem Kurt, Angutyus, Nebil Özgentürk, Mahir Ünsal Eriş, Mert Erez, Harun Tekdal, İlker Ekiz, Turgut Özalp, Işın Beril Tetik, Müjde Başkale, Aşkın Güngör, Zülfikar Yamaç, Ecehan Biçen, Hasan Cüneyt Bozkurt, Esra Erten, Murat S. Dural, Özlem Ertan, Nazlı Demet Uyanık, Gülşah Özdemir Koryürek, Ayşegül İnci, Nurdan Eker, Cihan Yılmaz, Selin Saygılı, Alper Fıratlı.