Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyerini yaparak birçok ödüle layık görülen ve Toronto ve San Sebastian gibi önemli festivallere de katılan La Villa (Deniz Kıyısındaki Ev) 13 Temmuz’da vizyona girdi!

Robert Guédiguian’ın yönetmen koltuğunda olduğu, oyuncu kadrosunda Ariane Ascaride, Jean-Pierre Darroussin, Gérard Meylan ve Jacques Boudet’in yer aldığı film, birbirinden uzaklaşmış bir ailenin bir umutla tekrar kurulan bağlarına değiniyor.

​Marsilya’nın yakınlarındaki küçük ama tablo gibi bir koyda üç kardeş, hastalanan babalarının villasında uzun zamandan sonra tekrar bir araya gelir. Paris’te ailesinden kopuk bir hayat süren Angela, kendinden küçük bir kadına aşık olan Joseph ve ailenin butik restoranını işletmeye çalışan Armand, babalarının son günlerinde yanındadırlar. Aralarındaki bağın derinden sarsılmasına neden olan geçmişte yaşadıkları acı olayla tekrar yüzleşmek zorunda kalacaklardır. Ayrıca hiçbiri, sahile ansızın vuran ve hayatlarına giren davetsiz misafirlere hazırlıklı değildir.