İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen polisiye temalı ‘Kara Hafta İstanbul’, ikinci kez polisiye severler ile buluşmaya hazırlanıyor. Okumayı geniş kitlelere sevdiren polisiye edebiyatı konusu etrafında renkli bir şehir kültür aktivitesi olarak düzenlenen, geçtiğimiz yıl ünlü yazar Agatha Christie’nin doğumunun 125. yılı şerefine gerçekleştirdiği Kara Hafta İstanbul Festivali‘nin ikincisi bu yıl 1-3 Aralık tarihleri arasında ‘Pera Palace Hotel Jumeirah’ta dünyaca ünlü polisiye yazarların katılımıyla gerçekleşecek.

kara-hafta-istanbul-festivali-basliyor-1

Bu yılın teması ise 1933 yılında İstanbul’a gelip ‘Pera Palace Hotel Jumeirah’ta konaklayan ve konusu Türkiye’de geçen 2 kitap yazan ünlü Belçikalı yazar Georges Simenon.

Polisiye roman okurları İstanbul’da aralık ayının başında dünyanın önde gelen polisiye roman yazarlarıyla tanışma fırsatı bulacak. Katılımın ücretsiz olduğu festivale; Britanyalı yazar Philip Kerr’in yanı sıra Tibor Fischer, Sam Wilson, David Walton, Mari Jungstedt gibi polisiye alanında uluslararası üne sahip yazarlar ve Sevin Okyay, Elçin Poyrazlar, Suphi Varım gibi yazarları ile Türkiye’nin ilk polisiye dergisi 221B de katılım gösterecek.

kara-hafta-istanbul-festivali-basliyor-2

Komitesinde Doğan Hızlan, Ahmet Ümit, Adnan Özer, Metin Celal gibi Türk edebiyatının önemli isimlerinin yanı sıra Pera Palace Hotel Jumeirah Genel Müdürü Pınar Kartal Timer ve Denizbank Kültür-Sanat Danışmanı Perihan Yücel’i de bulunduran 2. Kara Hafta Festivali; “Semt Polisiyesi”, “Tarihi Romanlarda Polisiye”, “Kadın Polisiyeciler” gibi oturumlarla ‘Pera Palace Hotel Jumeirah’ın Galata Salonunda polisiye tutkunlarını ağırlayacak.

Programın detaylarına www.blackweekturkey.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.