İyilik İçin Sanat Derneği’nin genç sanatçıları desteklemek için hayata geçirdiği ilk sergisi Pasaj’da Bir Yıl, GaleriDeniz’de 26 Mart Pazartesi akşamı açıldı!

Sanatı geniş kitlelere sevdirmek, iş ve sanat dünyasını birbirine yaklaştırmak, markaların sanatla ilişki kurmalarını sağlamak amacıyla yola çıkan İyilik İçin Sanat Derneği, ilk projesi Pasaj’da Bir Yıl’ı hayata geçiriyor. Dernek, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden yeni mezun gençleri desteklemek için kurguladığı Atölye|Pasaj, bir yıllık çalışmalarını tamamlayan genç sanatçı grubunun ilk sergisi olma özelliğini taşıyor.

Projenin Koordinatörü ve fikir sahiplerinden olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi ressam Prof. Dr. Nedret Sekban ve Öğretim Görevlisi ressam Aslı Özok gözetiminde gerçekleşen atölye çalışmaları sonucunda 72 eserin sergilenmesine kararı alındı. Genç sanatçı adayları Cansu Kahraman, Elif Aydemir, Elifko, Hatitze Achmet, Mehmet Ali Dinçer ve Tünay Tunç’un eserlerinin yer aldığı Atölye|Pasaj yıl sonu sergisi, 26 Mart- 26 Nisan tarihleri arasında, hafta içi 10.00 – 12.00 ve 14.00 – 16.00, hafta sonu ise 14.00 – 16.00 saatleri arasında GaleriDeniz’de ziyaret edilebilir.

Tünay Tunç

Elifko

Cansu Kahraman