Wes Anderson’ın merakla beklenen, Türkiye prömiyerini İstanbul Film Festivali’nde yapacak filmi Isle of Dogs’un soundtrackleri açıklandı.

Kendine has tarzıyla beğeni toplayan Wes Anderson, 2014 yapımı The Grand Budapest Hotel’den 4 yıl sonra animasyon türündeki yeni filmi Isle of Dogs’la bu yıl geri dönüyor.

Daha önce benzer türde sayabileceğimiz 2009 yapımı Mr. Fantastic Fox’la karşımıza çıkan Wes Anderson’ın Akira Kurosawa’ya saygı duruşu niteliği taşıyan stop-motion filmi Isle of Dogs, Megasaki şehrindeki tüm köpeklerin çöplerle dolu Trash Island’a yollanmasının ardından Atari Kobayashi’nin kendi köpeği Spots’u bulmak için çıktığı macerayı konu ediniyor.

68. Berlinale’nin açılışı ile gösterime giren ve Wes Anderson’a En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazandıran Isle of Dogs filminin soundtrackleri 30 Mart’ta yayımlanıyor. Stop-motion tekniğiyle karşımıza çıkan Wes Anderson’ın yeni filminde Bryan Cranston, Bill Murray, Edward Norton, Jeff Goldblum, Scarlett Johansson, F Murray Abraham, Tilda Swinton, Yoko Ono, Harvey Keitel, Greta Gerwig, Bob Balaban, Frances McDormand ve Lev Schreiber gibi isimler de seslendirme kadrosunda yer alıyor.

Bu yıl The Shape of Water’la Altın Küre ve Oscar kazanan Alexandre Desplat’ın bestesiyle yer aldığı soundtrackler arasında Kurosawa’nın Seven Samurai ve Drunken Angel’dan parçalar da yer alıyor. The Grand Budapest Hotel’de de Anderson’la çalışan Oscarlı besteci Alexandre Desplat tarafından hazırlanan Isle of Dogs soundtrack listesi şu şekilde:

Isle of Dogs’un Soundtrack Listesi

1. Shinto Shrine – Alexandre Desplat
2. Taiko Drumming – Kaoru Watanabe
3. The Municipal Dome – Alexandre Desplat
4. Six Months Later Dog + Dog – Fight – Alexandre Desplat
5. The Hero Pack”– Alexandre Desplat
6. First Crash – Landing – Alexandre Desplat
7. Kanbei & Katsushiro Kikuchiyo’s Mambo (Seven Samurai’den) – Toho Symphony Orchestra
8. Second Crash – Landing + Bath House + Beach Attack – Alexandre Desplat
9. Nutmeg – Alexandre Desplat
10. Kosame No Oka (from Drunken Angel) – David Mansfield
11. I Won’t Hurt You – The West Coast Pop Art Experimental Band
12. Toshiro – Alexandre Desplat
13. Jupiter and Oracle + Aboriginal Dogs – Alexandre Desplat
14. Sushi Scen – Alexandre Desplat
15. Midnight Sleighride (The Lieutenant Kije Suite’den) – The Sauter – Finegan Orchestra
16. Pagoda Slide – Alexandre Desplat
17. First Bath of a Stray Dog – Alexandre Desplat
18. TV Drumming – Kaoru Watanabe
19. Konbayashi Canine – Testing Laboratory – Alexandre Desplat
20. Tokyo Shoe Shine Boy – Teruko Akatsuki
21. Re – Election Night Parts 1
22. End Titles – Alexandre Desplat