Sanatseverler için mayıs adı dolu dolu geçecek. İş Sanat’ın açıkladığı takvime göre etkinlikler şu şekilde:

CYRILLE AIMÉE

​Cyrille Aimee Daudel – Vokal
Adrien Moignard – Akustik Gitar
Michael Valeanu – Elektronik Gitar
Yoann Serra – Davul
Jeremy Bruyere – Kontrbas

Yeni nesil caz vokalistlerinin en dikkat çeken isimlerinden Cyrille Aimée, İş Sanat sahnesinde cazseverlerle buluşuyor. Paris’te, American School of Modern Music’te eğitim gören Fransız vokalist, sokak müzisyenliğinden Paris kulüplerinin sahnelerine, oradan da caz festivallerine uzanan bir müzikal kariyere sahip. 2007 yılında Montreux Caz Festivali Vokal Yarışması’nı kazanan sanatçı, bu dönüm noktasının ardından 2010 yılında Thelonious Monk Institute Uluslararası Caz Yarışması finalisti oldu ve 2012’de ise Sarah Vaughan Uluslararası Caz Vokal Yarışması’nı kazandı. Aynı zamanda ünlü American Idol ses yarışmasının Fransa versiyonu Star Academy’nin finalistlerinden biri olan Cyrille Aimée, olağanüstü sesi ve sahne performansıyla ilk kez İstanbullu dinleyicileriyle buluşacak.

CHE MALAMBO

​Her sezon modern dansın önemli topluluklarını ağırlayan İş Sanat, bu kez Arjantinli dans topluluğu Che Malambo’yu konuk ediyor. Fransız koreograf ve eski bale dansçısı Gilles Brinas tarafından kurulan ve yönetilen Che Malambo, Brinas’ın Buenos Aires’in en iyi malambo icracılarının arasından seçerek bir araya getirdiği güçlü, çevik ve son derece becerikli 14 erkek dansçıdan oluşuyor: Federico Arrua, Fernando Castro, Francisco Ciares, Claudio Diaz, Miguel Flores, Federico Gareis, Albanano Jimenez, Walter Kochanowski, Gonzalo Leiva, Facundo Lencina, Gabriel Lopez, Matias Rivas, Daniel Medina ve Jose Palacio. Yalnızca erkekler tarafından icra edilen, kökeni 17. yüzyıl kovboy düellolarına dayanan, hızlı ve keskin ayak hareketleri barındıran Arjantin dansı malambo ile Güney Amerikalı kovboylar ‘gaucho’ların beden dilini harmanlayan dans gösterileriyle Paris’ten New York’a birçok dans severin beğenisini kazanan Che Malambo, canlandırıcı ve eğlenceli bir şovla İş Sanat sahnesinde olacak; sakın kaçırmayın!

İş Sanat, 17. sezonunu olağanüstü bir Bollywood gösterisiyle tamamlıyor! Rengârenk ve gösterişli kostümleri, ritmik dansları, nağmeli müzikleriyle otantik Hint kültürünü sahnelere taşıyan A Passage to Bollywood gösterisi, koreograf Ashley Lobo’nun liderliğinde, 22 genç ve yetenekli dansçıdan oluşan Bombaylı çağdaş dans topluluğu Navdhara India Dance Theatre tarafından sahneleniyor. Batı dansının fiziksel metodolojileri ile Hindistan’ın manevi felsefelerini ve dansını birleştiren yenilikçi dans topluluğu Navdhara India Dance Theatre, gösterilerinde basitlik ve iletişime odaklanıyor. Evrensel beden dilinin gücüne inanan topluluğun bütün dansçıları son derece hakim oldukları Batılı dans tekniğini, yoga, meditasyon hareketleri ve Hint klasik ve halk dansları gibi yerli değerlerle birleştirilerek benzersiz bir karışım oluşturuyorlar. Navdhara India Dance Theatre’ın, hem eski klasik hem de yeni Bollywood şarkıları eşliğinde, dram, aksiyon, romantizm ve dansı içinde barındıran bu özel gösterisi, her şeyiyle, tam bir Bollywood geçidi!

MAYIS AYI TAKVİMİ

5 Mayıs Che Malambo – Arjantin Dans Fırtınası 20:30

8 Mayıs Cyrille Aımee – Biraz Caz Biraz Funk 20:30

14 Mayıs Fantastik Hikayeler Makinesi 15:00

16 Mayıs Denize Dönmek İstiyorum – Nazım Hikmet Şiir Dinletisi 20:30

23 Mayıs Kapanış Gösterisi – Bollywood Geçidi 20:30

4 Mayıs-17 Haziran Seyyit Bozdoğan -Doğadan Beden Manzaralarına

Kaynak : İş Sanat