Ford Unplugged Music Festival – Alaçatı

maNga grubunun solisti Ferman Akgül’ün kurucusu olduğu 06 Records tarafından organize edilen Ford Unplugged Music Festivali, 26-27 Ağustos’ta Alaçatı’da yapılacak. Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek festivalin lansmanı gerçekleştirildi. Lansmana Mirkelam, Mabel Matiz, Göksel gibi isimler katıldı.

Festivalle ilgili bilgi veren Akgül, Kenan Doğulu, Nükhet Duru, Jehan Barbur, Silverliners, Göksel, Mirkelam, maNga, Mabel Matiz ve Suzan Kardeş gibi isimlerin sahne alacağını söyledi. “Uzun senelerden bu yana en büyük hayalim yeni yeteneklerin ve müziğin saflığının öne çıktığı bir festival yaratmaktı” diyen Akgül, “Türkiye’nin en büyük pop, rock ve rap yıldızlarını, unutulmayacak bir atmosferde bir araya getirmeyi kurguladım. Açıkladığımız line-up ile Türkiye’de yeni bir müzik dönemi tarihi yazdığımızı düşünüyorum. Ülkemizde son seneler, iptal olan konser ve festivallerden dolayı Türk müzisyenler ve fanları için zorlu zamanlardı, ancak şu an Ford’un ana desteği ile gerçekleştirdiğimiz bu festival sayesinde canlı müzik endüstrisine gelen bu taze kanın hepimiz için yeni umutlar yeşerttiğini görüyorum,” dedi.

Yapılan açıklamaların ardından Göksel, Mabel Matiz ve Mirkelam’ın birlikte sahneye çıkıp şarkılar seslendirmesi, keyifli dakikalara sahne oldu.

Her sene iki kez organize edilecek olan Ford Unplugged Music Festival, kış sezonunda İstanbul etabı ile izleyicilerle buluşacak.