İstanbul’da pazar yerleri, Kapalı Çarşı, Mısır Çarşısı, Çiçek Pasajı… İspanya’da mercado’lar, tapas barlar… Sokakta yeme alışkanlıklarının çevresinde inşa edilen mimarlık nasıldır?

Moderatörler: Tuba Parlak (Urbanista.com.tr Genel Yayın Yönetmeni) H. Cenk Dereli (Yüksek Mimar)

Konuşmacı: Semi Hakim

Semi Hakim yerel ve uluslararası birçok gıda organizasyonunda görev aldı; Berlin bazlı Martkhalle Neun organizasyonundan Slow Food Uluslararası gibi birçok farklı ölçekte ve düzende gıda organizasyonunda gıda araştırmaları, gıda kültür ve diplomasi projeleri ve yemek etkinlikleri gibi çalışmalarda bulundu. 2016’da ortağı Shirley Kaston ile birlikte Kök Projekt’i kuran Semi Hakim, gıda girişimlerini güçlendirmek üzerine çalışan bir organizasyona sahiptir. Kök Projekt, sosyal entegrasyon, kamu programları ve komunite yönetimi gibi konularda gıda temelli olarak birçok ölçekte organizasyon ile iş birlikleri gerçekleştirmektedir.

16 Haziran Cuma günü saat 19:00’da gerçekleştirilecek olan etkinlik ücretsizdir. Ücretsiz etkinliklerde katılım sayısı sınırlı olup etkinlik davetiyesi bir saat öncesinden Akbank Sanat Danışma’dan temin edilebilir.