Türkiye’de satış rekorları kıran, küçükten büyüğe çok geniş bir okuyucu kitlesine sahip kitap Harry Potter, serinin ilk filmi Harry Potter ve Felsefe Taşı, canlı orkestra eşliğinde beyazperdede konser deneyimi sunan Movies in Concert serisi kapsamında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde.

Kitaplarının ayrı ilgiyle okunup, filmlerinin ayrı ilgi ile izlendiği serinin John Williams imzalı film müziklerinin Orkestra Istanbul tarafından icra edileceği etkinlik, izleyicileri 3-4 Kasım tarihlerinde Harry Potter’ın büyülü dünyasıyla buluşturacak. Öncelikle kitaptan filme, filmden de böyle etkinliklerin gerçekleştirilmesi sanatın ne kadar birbiri ile iç içe olduğunu ve yayıldığını gösteriyor.

​CineConcerts ve Warner Bros Consumer Products, geçtiğimiz yıl Harry Potter Film Concert adını verdikleri, kült filmin gösterim ve müzikal performansının eş zamanlı gerçekleşeceği bir dünya turu duyurdu. Haziran 2016’da başlayan tur, J.K. Rowling’in “Büyücülük Dünyası”nı, 2018 yılı boyunca 35’ten fazla ülkeyi kapsayan yüzlerce gösteride izleyicilerle buluşturacak. Bu turne kapsamında Harry Potter serisinin ilk filmi Harry Potter ve Felsefe Taşı, 3-4 Kasım tarihlerinde üst üste iki gece Zorlu PSM Ana Tiyatro’da seyircileri ile buluşacak.