Beyoğlu’nda kültür ve sanat aktivitelerine ortam sunan Grand Pera, yeni sezon açılışı ile birlikte, Ekim ayının ilk haftasında özel etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Grand Pera, büyülü atmosferinde gerçekleşecek etkinliklerle, sanat tutkunlarına zengin bir program sunuyor.

10. Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali (3-7 Ekim 2017)

Grand Pera, bu yıl 10. Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali’nin açılış davetine ev sahipliği yapıyor. Doğan Hızlan’ın onursal başkanı olduğu festivalin açılışı Grand Pera’nın büyülü atmosferinde gerçekleşecek. 3-7 Ekim tarihleri arasında 20 yabancı, 30 yerli genç şair ve yazarın İstanbul’un çeşitli mekanlarında şiirseverlerle buluşacağı festivalin açılışında Gülten Akın, Cemal Süreya, Rasim Özdenören gibi ünlü yazar ve şairlerin gençken yazdıkları ilk eserleri üzerinden tasarlanan “İlk Eserler” sergisi Grand Pera’da edebiyatseverler ile buluşacak.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Hayvanat Konseri (6 Ekim 2017)

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin “Hayvanat Destanı” konseri yeni sezonun merakla beklenen etkinlikleri arasında yer alıyor. 6 Ekim Cuma akşamı Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleşecek konser zengin bir programa sahip.

Grand Pera’ bu hafta…

3-7 Ekim10. Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat FestivaliGrand Pera Emek Sahnesi
6 Ekim Cumaİstanbul Devlet Opera ve Balesi / “Hayvanat Destanı” KonseriGrand Pera Emek Sahnesi20:00

 

Grand Pera Hakkında

Beyoğlu’nda, İstiklal Caddesi’nin kalbinde yer alan Grand Pera; kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronominin hizmetine sunulan yeni nesil bir yaşam merkezi. Grand Pera, tarihi Cercle d’Orient binası, 1.250 m2’lik fuaye alanına sahip 600 kişilik Emek Sineması, toplam 800 kişilik 8 sinema salonu ve 1.400 kişiye ulaşan seyirci kapasitesiyle, İstanbul ve Türkiye’nin cazibe merkezlerinden biri olmayı hedefliyor. Grand Pera’da, Türkiye’de ilk defa açılacak Madame Tussauds Müzesi’nin yanı sıra; zengin etkinlik programıyla sanatın her dalına hizmet verip ulusal ve uluslararası gösterilere ev sahipliği yapacak 150 kişilik teleskopik oturma düzenine sahip tiyatro salonu yer alıyor. Pasaj anlayışıyla hayata geçirilen Grand Pera, çağdaş ve uluslararası standartlar ekseninde, Beyoğlu ruhunu yeniden canlandırmayı amaçlıyor.

 

www.grandpera.com

www.facebook.com/GrandPera

www.instagram.com/Grandpera