Huma Kabakcı ve Mine Küçük küratörlüğünde “Geçmiş Günümüzle Buluşuyor​” ​isimli karma sergi, Anna Laudel Contemporary’de 7 Eylül – 13 Ekim 2017 ​tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Farklı malzemeler ve tekniklerle iş üreten, yerli ve yabancı 16 sanatçının eserlerinden oluşan bir karma seçki sunan sergi, geçmişi, bugünü ve birbirleriyle olan ilişkiyi güncel sanat eserleri üzerinden tanımlamayı hedefliyor. Tarihin günümüz yaşamı üzerindeki etkisi şüphesizdir. Sergi, günlük hayatta şahit olduğumuz nesneleri, olayları yorumlarken tarihin etkisini vurguluyor. Ortayaysa güzel bir harman çıkıyor. Sergiye ait önemli bir detaysa; TORK Dance Art ​ekibinin “Gövde-Geçmişe Akan Şimdi”​ isimli performans enstalasyonu ve ayrıca küratöryal tur ve sanatçı konuşmalarının yer aldığı, 15. İstanbul Bienali’ne paralel düzenlenen etkinlik programı eşlik edecek.

Sergide Eseri Yer Alan Sanatçılar:

Sami Aslan​, Burçak Bingöl​, Hera Büyüktaşçıyan​, Ahmet Civelek​, Onur Hastürk​, Patrick Hough​, Bilal Hakan Karakaya,​ Seçil Kınay​, Hasan Kıran​, Maude Maris, Ardan Özmenoğlu​, Murat Palta​, Shahpour Pouyan, Gazi Sansoy​, Elvan Tekcan​ ve Pınar Yolaçan​.