Avrupa Festivaller Birliği’nin (European Festivals Association) oluşturduğu Festival Akademisinin (Festival Academy) düzenlediği Festival Prodüksiyon Yönetimi Eğitimi (Festival Production Management Training) programının üçüncü modülü İstanbul Müzik Festivali işbirliğiyle 7-9

tarihlerinde bomontiada ve Salon İKSV’de gerçekleştirilecek.

deSingel Uluslararası Sanat Kampüsü Genel Müdürü ve Sanat Direktörü Jerry Aerts, Festival Akademisi’nin Genel Koordinatörü Hugo de Greef, Holland Festivali İdari Direktörü Annet Lekkerkerker, Uluslararası Edinburgh Festivali Planlama ve Operasyon Direktörü Roy Luxford ve İstanbul Müzik Festivali Direktörü Yeşim Gürer Oymak’ın konuşmacı ve rehber olarak katıldığı sonuç toplantısında, katılımcılar ilk iki modülde edindikleri deneyimleri paylaşacak ve bu deneyimler üzerine tartışacaklar.

Festival Akademisi’nin 8 Kasım Salı günü 14.30-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek oturumu Türkiye’den prodüksiyon yöneticilerinin katılımına açık olacak. Oturumu takip etmek isteyen katılımcıların isimleri, pozisyonları, festivalleri ve iletişim bilgilerini info@thefestivalacademy.eu adresine e-posta olarak göndermeleri gerekmektedir. Katılımcılardan 30 € katılım ücreti alınacaktır; EFA üyeleri için ise katılım ücretsizdir.

Festival Akademisi ve eğitim imkânları hakkında daha fazla bilgi için:

www.TheFestivalAcademy.eu

twitter.com/EFA60

facebook.com/AtelierForYoungFestivalManagers