A&B Düşünce Atölyesi söyleşileri kapsamında Senem Timuroğlu’nun sunumu ile gerçekleşecek olan “Feminist Edebiyatımızın Köşe Taşları” söyleşisi 26 Mayıs’ta Bistrot Français’te gerçekleşecek!

Feminizm dalgasının yayıldığı ancak Türkiye’de hemen hissedilmediği dönemlerde feminizmin ruhunu sezgisel olarak yakalayan kadınlarımız! Feminist edebiyatının köşe taşlarından olacaklarını fark etmeden sadece yazarak edebiyatın “dişil” yönünü gösteren 4 güçlü kadın; Leyla Erbil, Tezer Özlü, Sevim Burak ve Sevgi Soysal…

Senem Timuroğlu bu söyleşide, Türk edebiyatının 1950-1970 arasını kapsayan yirmi yılının, Türkiyeli feminist bir cereyan olarak okunması gerektiğini ve bu dönemin Türkiyeli kadın hareketine eklemlenmesi ile ilgili görüşlerini anlatacak.

Dünyadaki feminist edebiyat ile eş zamanlı çok güçlü yapıtlar kaleme alan 4 büyük kadının Senem Timuroğlu’nun sunumu ile anlatılacağı söyleşi, 26 Mayıs 2018 tarihinde saat 18:00 ile 21:00 saatleri arasında Fransız Kültür Merkezi Bistrot Français’de gerçekleşecek!

Söyleşi ücretsizdir.