Bir tık ötemizdeki değerli okuyucularımız,

Sait Faik Abasıyanık, Haritada Bir Nokta öyküsünde şöyle der: “Kalemi yonttum. Yonttuktan sonra tuttum, öptüm. Yazmasam deli olacaktım.”

Edebiyat arsızları olarak sanırım biz de yazmasak deli olacaktık. Bu yüzden sizlerle ilk defa buluşuyor olmanın heyecanı içindeyiz.

Edebiyat bölümü olarak sizler için her ay bir dosya konusu oluşturacağız. Dosya konumuzun yanı sıra diğer edebiyat yazılarımız ve “Sizden Gelenler” başlığı altında da çeşitli denemelerimiz olacak.

Kasım ayı için dosya konumuz William Shakespeare. Üzerine sayısız tez yazılan, kütüphanelere isim veren, adına kitaplar basılan, soneleriyle aşk dolduğumuz, “to be or not to be”yi zaman zaman motto edindiğimiz, kahramanlarına yüzlerce sahnede yüzlerce kez can verilen, kimi zaman varlığı sorgulanan, kimi zaman da yerlere göklere sığdırılamayan, yüzyılları aşan İngiliz dili ve edebiyatı yazarı William Shakespeare’le sizlere merhaba diyoruz.

Düşünüyoruz, üretiyoruz ve yazıyoruz diyen bir sağduyuyla sitemize katkı yapan ve yapacak olan tüm yazarlarımızla farklı ve iyi olanın peşinden gidip geceler boyunca yazdık. Sürç-i lisan ettiysek şimdiden affola.

Hayata hep bir fazla gülmeniz dileğiyle…

Biz buradayız sevgili okuyucumuz, siz neredesiniz acaba?

Keyifli okumalar…