Haritaların yiyeceklere göre , şarap tüketim oranlarına göre ve buna benzer birçok özgün şekilde düzenlendiğini görmüştük.Dünya haritası bu kez karşımıza ülkelerin sanat eserlerine göre düzenlenmiş haliyle çıkıyor.

13 Nisan 2017 günü, Reddit kullanıcılarından biri Avrupa’nın sanat haritasını sitede paylaştı.Harita renkleriyle ve sanat eserlerinin ihtişamıyla göz kamaştırıyor doğrusu.

Reddit ülkemizdeki Ekşi Sözlük gibi sosyal sözlük sitelerinden biridir.

Haritada Türkiye’nin bulunduğu yerin üstünde 1906 yılında Osman Hamdi Bey tarafından yapılmış sanat eseri olan Kaplumbağa Terbiyecisi bulunuyor. Osmanlı Ressamlar Cemiyeti tarafından çıkartılan gazetede Kaplumbağalar ve Adam olarak tanıtılan esere daha sonra yaygın olarak bilinen Kaplumbağa Terbiyecisi adı verildi.

Bunun yanı sıra İtalya’nın üzerinde Leonardo da Vinci’nin en ünlü eseri Mona Lisa görülüyor. Hollanda’nın üzerinde ise Johannes Vermeer’in İnci Küpeli Kız Tablosu bulunmakta.

Haritada dikkatleri çeken bir diğer tablo ise Edvard Munch’un Çığlık tablosu oluyor. Norveç’in üzerinde bulunan tablo modern kültür ve sanatta büyük bir etkiye sahiptir.