Bu yıl ilki gerçekleşecek olan ve “Tiyatro Muhabbettir” fikriyle yola çıkan Datça Tiyatro Festivali, 16-18 Temmuz 2018 tarihleri arasında Datça’nın merkezinde, denize sıfır festival yerleşkesinde düzenlenecek.

Datça Tiyatro Festivali , aralarında Semaver Kumpanya ve Fiziksel Tiyatro Araştırmaları’nın da yer aldığı 4 ekibi ve 6 oyunu ağırlıyor. Klasik tiyatro festivali anlayışını değiştirmeyi hedefleyen Datça Tiyatro festivali içeriği ve denize sıfır yerleşkesi ile dikkat çekiyor.

Festivalde oyunların dışında fuayeler, atölyeler, konserler, söyleşiler ve dans performansları gibi farklı alanlarda etkinlikler yer alacak. Festival bir araya gelme ve birlikte üretme, öğrenme, aktarma motivasyonlarıyla katılımcılarına usta tiyatrocularla izledikleri oyunlar ve tiyatro üzerine sohbet etme imkanı sağlayarak programda yer alan Özgün Üretim Atölyeleri sayesinde bu ustalarla birlikte çalışıp tiyatroya dair içerik üretme şansı sunacak üç günlük bir deneyimi kapsıyor.

Halka açık panayır alanında gerçekleşecek etkinlik detayları ve Datça Amfi Tiyatrosu’nda gerçeleşecek oyunlar ve tüm program detayı için http://datcatiyatrofestivali.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.