CerEdebiyat’ın bir süredir düzenlediği edebiyat söyleşileri yeni sezona kapılarını açıyor. Koordinatörlüğünü Tolga Yüksel’in yapacağı söyleşilerde #benimiçinankara hashtag’i kullanılacak ve katılan yazarlar Ankara’nın onlar için ne anlam barındırdığını sanal ortamda da paylaşacak.

Bu senenin ilk söyleşisinde ağırlanacak olan, güncel edebiyatın önemli isimleri Pelin Buzluk ve Alper Canıgüz’dür.

İlk söyleşi 16 Eylül Cumartesi günü saat 14:30’da Pelin Buzluk ile gerçekleştirilecek.

Deli Bal isimli kitabıyla 2010 Yaşar Nabi Nayır Öykü Ödülü’ne, Kanatları Ölü Açıklığında isimli kitabıyla 2012 Selçuk Baran Öykü Ödülü’ne ve son olarak En Eski Yüz kitabıyla 63’üncü Sait Faik Hikâye Armağanı’na layık görülen edebiyatımızın önemli isimlerinden Pelin Buzluk sanatseverlerle buluşacak.

İkinci ve son söyleşi Alper Canıgüz

Canıgüz’ün ilk romanı 2000 yılında yayımlanan Tatlı Rüyalar oldu. Ardından onu Oğullar ve Rencide Ruhlar (2004) ve Gizli Ajans (2008) takip etti. 2013 yılında Almanya’da Binooki Yayınevi tarafından yayımlanan romanı Gizli Ajans ile “Dünya Edebiyatında En İyiler” listesine giren ilk Türk yazar oldu. 2013 yılında Cehennem Çiçeği ve son kitabı Kan ve Gül, April Yayıncılık etiketiyle yayımlandı. Eylül ayının ikinci ve son söyleşisi olacak etkinlik 30 Eylül Cumartesi günü saat 14:30’da, CerEdebiyat’ta gerçekleşecek.

Katılım herkese açık ve ücretsizdir.