17-28 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan 70. Cannes Film Festivali’nin jüri başkanlığını bu yıl İspanyol yönetmen Pedro Almodovar gerçekleştirecek.

Festival başkanı Pierre Lescure ve direktörü Thierry Frémaux, yaptıkları açıklamada, 70. kez düzenlenen Cannes Film Festivali olarak benzersiz ve oldukça popüler bir sanatçıyı ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ve onun çalışmaları sinema tarihinde ölümsüz niş parçaları arasında olduğunu belirtti.

Julieta, Annem Hakkında Her Şey, Dönüş, İçinde Yaşadığım Deri gibi filmlerle sinema dünyasına kült filmler hediye eden Pedro Almodovar jüri başkanlığı için heyecanını “Cannes Film Festivali’nin 70’incisine başkanlık etme teklifi beni onurlandırdı. Bu ayrıcalıklı görevin bana verilmesinden dolayı büyük bir mutluluk duydum. Çok stresliyim. Jüri başkanı olmak çok ağır bir sorumluluk, umarım üstesinden gelebilirim. Ama size şunu söyleyebilirim ki bütün ruhum ve vücudumla kendimi bu göreve adayacağım. Çünkü bu görev sorumluluğun yanı sıra çok büyük bir keyif ve ayrıcalık.” sözleri ile dile getirdi.