Ayazma Manastırı’nda gerçekleşecek ve bu yıl ilki düzenlenen, önümüzdeki yıllarda gelenekselleşecek olan festival Bozcaada’ya yeni bir soluk getirecek.

Bugüne kadar ülkemizde gerçekleşen birçok caz festivalinden farklı olarak ilk defa açıkhava tipi müzik festivali konseptini caz müziği ile buluşturuyor. Bozcaada’nın eşsiz güzelliği, müzikle birleşiyor.Farklı jenerasyonlardan müzisyenleri dinleyiciyle buluşturacak olan Bozcaada Caz Festivali, funk, pop, etnik, balkan, fusion ve özgür caz gibi türleri içeren geniş bir programa sahip.

Kabak & Lin, allaturca music ve Pavli Bozcaada işbirliği ile düzenlenecek festival 28 – 29 – 30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

Festivalde sahne alacak isimler:Önder Focan & Şallıel Bros. ‘Funkbook’, Jülide Özçelik, Sebastian Studnitzky, Elif Çağlar Quartet, Ediz Hafızoğlu ‘Nazdrave’ ft. Ülkü Aybala Sunat , MadenÖktemErsönmez, Çağrı Sertel, Lara Di Lara, Selen Gülün Trio, Nilüfer Verdi ‘Latin Brazil Ensemble’, Şenova Ülker Quartet ft. Meltem Ege, Suzin Akalan, Lycian Herbs ft. Korhan Futacı, Holler My Dear, Songs From A Breeze…