Queen’i beyaz perdeye taşıyacak filmde Freddie Mercury’yi canlandıracak oyuncu, ‘Mr. Robot’ ile tanınan Rami Malek olarak belirlendi.

İngiliz rock grubu Queen’i beyaz perdeye taşıyacak ‘Bohemian Rhapsody’ ile ilgili detaylar belli oldu. Bryan Singer’ın yönetmen koltuğunda oturacağı, Rami Malek’in ise Freddie Mercury’yi oynayacağı film gelecek hafta prodüksiyona gidecek. Çekimlerine eylülde başlanacak filmin vizyon tarihi 25 Aralık 2018 olarak belirlendi.

Geçici olarak ‘Bohemian Rhapsody’ olarak adlandırılan filmin yapımı yaklaşık 10 yıldır belirsizliğini koruyordu. Grupla fikir ayrılıkları yaşanması nedeniyle birçok oyuncu Freddie Mercury’yi canlandırmaktan vazgeçmişti. Sacha Baron Cohen’de aynı sebeple 2013 yılında üstlendiği rolü bırakmıştı. Geçtiğimiz yıl, Freddie karakteri için ‘Mr. Robot’ dizisinin yıldızı Rami Malek’te karar kılan grup, “Rami tamamıyla kendini projeye adamış durumda, Freddie’yi resmen yaşıyor” açıklamasında bulundu.

1985’te Queen’in Live Aid’deki performansının filmin önemli anlarından biri olacağı belirtiliyor. Film hakkında diğer tüm detaylar ileri tarihte açıklanacak.

Kaynak: Milliyet Sanat