Dönüşüm; hiyerarşi düşüncesinin sonuçları üzerine hazırlanmış çarpıcı bir roman, bir başyapıttır.

Otoriteye karşı duran bir bireyin başına neler gelebileceğini, topluma nasıl yabancılaşacağını görmek istiyorsanız; ‘Dönüşüm’ romanına kayıtsız kalamayacaksınız.

Romanın başkahramanı Gregor Samsa; böceğe dönüştüğü güne kadar çevresinde benimsenmiş, sevilen bir bireydir. Çünkü toplumun isteklerine kayıtsızca uymakta, bir anlamda otoriteye boyun eğmektedir. Doğal olarak çevresinden kolayca kabul görmüş, toplumun bir ferdi haline gelmiştir.

Gregor, isteği dışında gerçekleşen bu dönüşümü bir türlü kabullenemez. Ancak Kafka, roman boyunca bu dönüşümü ve sonucunu ortaya koyarak okuyucuya rahatsızlık vermeyi başarmıştır.

Kısa bir tanıtımla anlatmaya çalıştığımız ve Kafka denilince aklımıza gelen ölümsüz eseri ‘Dönüşüm’ Altkat Sanat Tiyatrosu tarafından sahneye aktarılıyor.

Dönüşüm, Altkat Sanat Tiyatrosu sahnesinde 7 Nisan Cuma günü prömiyerinin ardından sahnelenmeye devam edecek. Yönetmenliğini Müge Saut’un yaptığı oyun, Aslıhan Tarkan çevirisiyle seyircilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Erkan Akbulut, Nevzat Süs, Aydan Cömert, Gavagni Cattaneo, Selver Çavuş’un oyuncu kadrosunda yer alırken iç ses olarak da Müge Saut bulunmaktadır.

Oyunun biletleri biletix ve etkinlik gişelerinde.