“Look up here, I’m in heaven
I’ve got scars that can’t be seen
I’ve got drama, can’t be stolen
Everybody knows me now “

“Bir keresinde Lennon’a benim yaptıklarım hakkında ne düşündüğünü sordum ve bana ‘Bu harika, sadece Rock ‘N Roll’a biraz ruj katıyorsun’ dedi. “

Üstüne yapıştırılmaya çalışılan tüm çirkin etiketleri reddeden, özgür ruhlu bir erkek üzerinde feminen duruşun en çok yakıştığı ikondu David Bowie. Bir günlük hayata 69 yıl sığar mı? Sığmıştı. David Bowie, bir yıl önce bugün hayatını kaybetmişti.


Henüz iki gün önce 70. yaş günüydü, dünyanın dört bir yanında farklı etkinliklerle doğum günü kutlandı Bowie’nin. Ülkemizde de, 3c1m’nin de katkılarıyla Zorlu PSM’de sergilenen “David Bowie Is Happening Now” belgeseliyle anıldı yetenekli sanatçı.

Gidişinin ardından ölümsüzlüğünü kanıtlayabilen sayılı sanatçılardan olan David Bowie’nin yeni şarkısı ‘No Plan’ doğum gününde yayınlandı. Şarkının sözleri ise,

“All the things that are my life
My moods
My beliefs
My desires
Me alone
Nothing to regret
This is no place, but here I am
This is not quite yet”

şeklinde sonlanıyor.

“Bir insan, adını bilen son kişi öldüğünde hiç doğmamış olacaktır,” derler. Fakat bir sanatçı hiçbir zaman tamamen yok olmayacaktır çünkü sanat, dünyanın en derin köşelerine dahi etki eden bir olgu olarak sonsuza dek var olmaya devam edecek.

69 senesini de sanat ile dolu dolu yaşayan David Bowie’yi anmak için sizlere bir playlist hazırladık. Beğenmeniz dileğiyle, sanatla kalın!