Bir delinin değil, adım adım deliliğe giden, yaşadığı gerçeklerle baş edemeyen bir adamın hatıra defterini izlemeye davetlisiniz.

Yaşadıklarıyla baş etmeye çalışan bir adamın hatıra defterinde yazanları konu alan Nikolay Vasilyeviç Gogol’un unutulmaz eseri “Bir Delinin Hatıra Defteri” 13-20 Ağustos tarihleri arasında Ege Turnesi için hazırlanıyor. Erdal Beşikçioğlu tarafından sahnelenecek olan oyun, Muğla, Denizli, Balıkesir, Aydın ve İzmir’de izleyicileriyle buluşacak. M. Cem Emüler’in uyarlamasını ve yönetmenliğini yaptığı Bir Delinin Hatıra Defteri, Çar 1. Nikolay’ın baskıcı devrinde sıradan ve küçük bir devlet memurunun deliliğe doğru gidiş öyküsünü anlatıyor.

​​Tek perdelik bir oyun olan Bir Delinin Hatıra Defteri, 13 Ağustos Pazartesi Marmaris Amfitiyatro’da, 14 Ağustos Salı Denizli Açıkhava Tiyatrosu’nda, 16 Ağustos Perşembe Datça Açıkhava Tiyatrosu’nda, 17 Ağustos Cuma Kuşadası AVM Amfitiyatro’da, 18 Ağustos Cumartesi Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda, 20 Ağustos Pazartesi ise Ayvalık Amfitiyatro’da seyircisiyle buluşacak.