27 yıldır faaliyette olan ve Beyoğlu’nun simgelerinden biri olan Beyoğlu Sineması kapanacağı haberleriyle gündeme geldi.

Sinemanın işletmecilerinden Baha Serter, Cem Altınsaray ve sinema yazarı Utku Ögetürk’ün 3 Temmuz Pazartesi günü düzenledikleri basın toplantısı kapsamında sinemanın ayakta kalabilmesi için izlenecek yol sinemaseverle ve basın mensupları ile paylaşıldı.

Sanat camiasından da katılımın gerçekleştiği gecede sinemanın kapanmasını önlemek için başlatılan proje kapsamında Beyoğlu Sineması kartları satışa çıkarıldı. Oyuncu Funda Eryiğit ve Defne Halman ilk kartların satışını kendileri yaptı.

Beyoğlu Sineması Sadakat Kartı internet sitesi www.beyoglusinemasikarti.com ve Beyoğlu Sineması gişesinden satışa sunuldu.

1 Haziran 2018 tarihine kadar geçerli olacak kartların detayları şu şekilde:

100 TL’lik Öğrenci Kartları: Yalnızca öğrenci kimliği ile alınabilecek bu kartla, son kullanma tarihine kadar 10 adet film izlenebilecek.

250 TL’lik Sadakat Kartları: 250 TL’lik kart sahipleri kartın geçerli olduğu süre boyunca Beyoğlu Sineması’nda 15 adet film izleme fırsatına sahip olacak.

500 TL’lik Sadakat Kartları: 500 TL’lik kart sahipleri kartın geçerli olduğu süre boyunca Beyoğlu Sineması’nda 30 adet film izleme fırsatına sahip olacak.

1000 TL’lik Özel Sadakat Kartları: 1000 TL’lik kart sahipleri kartın geçerli olduğu süre boyunca Beyoğlu Sineması’nda sınırsız film izleme fırsatına sahip olacak.

Beyoğlu Sineması kartı aynı zamanda kart sahiplerine civardaki kafe ve restoranlarda geçerli olacak özel indirimlerden faydalanma şansı da sunacak.