İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen iyi bir komşu başlıklı 15. İstanbul Bienal’i, 16 Eylül’de kapılarını açıyor. Küratörlüğünü sanatçı ikilisi Elmgreen & Dragset’in yaptığı Bienal’in hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Bienal’in ilk sürprizi Meksikalı sanatçı Alejandro Almanza Pereda’nın, betona batırılmış tablosu ile Pera Müzesi’nin koleksiyon sergisine yaptığı müdahale oldu.

15. İstanbul Bienali’nin ana sergi mekânlarından Pera Müzesi’nde yer alacak 15 sanatçının eserleri müzenin üç katına yayılırken, Meksikalı sanatçı Alejandro Almanza Pereda’nın betona batırdığı manzara tablolarından ilki serginin açılmasına bir ay kala müzenin “Kesişen Dünyalar” isimli kalıcı koleksiyon sergisinin içine yerleştirildi.

Sanatı toplum ile birleştiren İstanbul Kültür Sanat Vakfı, fotoğraf ve heykelleriyle tanınan sanatçının 2010’dan bu yana ürettiği eserleri ile katılımcılara sergi gezmekten daha fazlasını verecek. Beklenen sergi 16 Eylül’de sanatseverlerle buluşacak.